PL
EN

Zanzibrio MM
Sprzedany za: 4 600 €

rasa

DWB

data urodzenia

06.04.2019 r.

maść

skarogniada

Ogierek Zanzibrio MM jest synem debiutującego w roli reproduktora ogiera Heiline’s Zanzier, brązowego medalisty MPMK-A w roku 2017 i Mistrza Polski Młodych Koni w 2018 r.

Matka - klacz Vestgaardens Olympia, to córka czempiona ujeżdżeniowego, ogiera klasy Grand Prix – Blue Hors Don Olymbrio, który zdobył tytuł Elitarnego Ogiera Gorącokrwistego Danii już w wieku 9 lat, zwyciężył na CDI*** Blue Hors Dressage Festival konkurs Grand Prix Freetyle w 2018 roku, uzyskując nadzwyczajny wynik powyżej 80 %. Ogier ten ma na koncie wiele zwycięstw w konkursach klasy Grand Prix, będąc jednocześnie ojcem koni sportowych i ogierów licencjonowanych, takich jak: Don Qlymp P westf, Orion DWB, For Honour han, Diego da Silva DSP, Calibrio AES, Olympus DWB, D’Olympus han, Ironn L KWPN i premiowanego w DWB Dreamline. Dwie córki Blue Hors Don Olymbrio otrzymały srebrne medale na wystawie hodowlanej, a klaczka Remember Me, mianowana przez Duński Związek Koni Gorącokrwistych „Klaczą Roku 2018”, została sprzedana na elitarnej aukcji źrebiąt za rekordową cenę 80.000 Euro.

Vestgaardens Olympia jest córką duńskiej klaczy Vestgaardens Flying Wallie, której rodowód łączy w sobie konie pełnej krwi angielskiej, jak i konie ujeżdżeniowe. Jej ojcem jest zinbredowany 4x3 na legendarnego ogiera Northern Dancer xx, efektowny Flyinfact xx. Ogier ten został wyhodowany we Francji, a zakupiony do Danii z powodzeniem startował w wyścigach, a do jego największych sukcesów należy zaliczyć 3 miejsce w Duńskim Derby. W 2001 roku uzyskał licencję dla hodowli DWB, a następnie dla związku trakeńskeigo i oldenburskiego. W Danii zostawił 128 sztuk potomstwa, w tym ogiera Fly Society xx, który również zyskał uznanie komisji DWB i otrzymał licencję tej księgi, a następnie związku trakeńskiego.

Zanzibrio MM to źrebię ujeżdżeniowe najnowszej generacji – obustronne pochodzenie od światowej klasy koni Grand Prix, gdzie zarówno Blue Hors Zack jak i Blue Hors Don Olymbrio plasują się w top 10 rankingu FEI oraz znaczący udział pełnej krwi angielskiej, idealnie wpisują się w aktualne trendy w hodowli koni dresażowych. Łącząc powyższe z kapitalnymi możliwościami ruchowymi oraz przekazywaną przez ogiera Heiline’s Zanzier chęcią do współpracy, otrzymujemy konia gotowego do najwyższych wyzwań, nie tylko sportowych, ale również hodowlanych.

Ojciec Źrebaka

Heiliene’s Zanzier

Vestgaardens Olympia

Blue Hors Zack

Danceline S

Blue Hors Don Olymbrio

Vestgaardens Flying Wallie

Rousseau

Orona

De Niro

Lacarna

Jazz

Olymbria

Flyinfact xx

Wallis-Le

Hodowca

MM Brothers Sp. z o. o.

Prowadzona przez braci Cichoń hodowla koni ujeżdżeniowych oparta jest o wykorzystanie młodych, odnoszących sukcesy ogierów oraz importowanych z Niemiec i Danii klaczy hodowlanych. Pomimo krótkich tradycji, pierwsze roczniki potomstwa potwierdzają słuszność przyjętej koncepcji, a MM Brothers może pochwalić się sprzedażą ogierka Fürst Olymbrio, półbrata Zanzibrio MM, podczas aukcji w 2018 r. za kwotę 4500 euro. Obecnie w hodowli znajdują się dwie doświadczone klacze, jednakże Hodowcy corocznie inwestują w młode źrebice o klasowym pochodzeniu, które od przyszłego sezonu systematycznie będą włączane do stada, tworząc na przestrzeni lat docelową grupę 5-7 klaczy hodowlanych.