PL
EN

Vinicius G
Sprzedany za: 8 200 €

rasa

Oldenburska

data urodzenia

02.03.2020 r.

maść

kasztanowata

zobacz video

V” jak Vitalis – czyli... Ogierek Vinicius G to syn holenderskiego reproduktora Vitalis, V-ce Czempiona Kӧrungu, zwycięzcy prestiżowego Nürnberger Burpokal, oraz konkursu „Stallion of the Year” podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ermelo. Ostatnie lata to seria triumfów hodowlanych tego ogiera – tylko jesienią 2019 r. 11 jego synów uzyskało w Niemczech licencje hodowlane. Do najsłynniejszych potomków należy Bundesczempion Valverde, V-ce Mistrz Świata – ogier Villeneuve oraz klacz Victoria’s Secret, która 2016 triumfowała w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ermelo. Vitalis to pierwszy licencjonowany syn ogiera Vivaldi, Wiceczempiona próby dzielności w Holandii. Jego matka – Tolivia, to holenderska Czempionka Klaczy, córka zwycięzcy próby dzielności w Neusdadt Dosse – og. D-Day.

Matka – zasłużona w hodowli klacz Wey, to córka hanowerskiego reproduktora Weltregent-H, syna Hanowerskiego Czempiona – og. Weltmeyer, który w hodowli pozostawił ponad 70 uznanych synów. Wey zinbredowana jest na Donnerhall, kolejną z legend hodowli dresażowej, ojca takich koni jak De Niro czy Don Schufro, ale także sportowca, który osiągnął międzynarodowy poziom Grand Prix. Potomstwo klaczy Wet odnosi sukcesy na krajowych czworobokach, gdzie wyróżnia się m.in. ogier Leo G (po Livaldon) oraz ….

Vinicius G to bardzo szlachetne, obdarzone dużą lekkością i sprężystością ruchu źrebię, źrebię będące wynikiem sprawdzonego, ale jakże efektywnego połączenia solidnej, zbudowanej na niemieckich rodowodach bazy po stronie matki, z nowoczesnym holenderskim reproduktorem. Takie skojarzenie pozwala na wykorzystanie ekspresji i ponadprzeciętnych walorów ruchowych og. Vitalis, przy jednoczesnym zachowaniu zrównoważonego charakteru, będącego gwarantem jezdności i przyszłych sukcesów sportowych.

Ojciec Źrebaka

Vitalis

Wey

Vivaldi

Tolivia

Weltregent H

Dolce Vita

Krack C

Renate-Utopia

D-Day

Nalivia

Weltmeyer

Donna Bella

Donnerschlag

Noell

Hodowca

Paweł Gąsiński