PL
EN

Vincento Chan K
Sprzedany za: 8 200 €

rasa

Anglo European Studbook

data urodzenia

02.07.2020 r.

maść

kasztanowata

zobacz video

Ujeżdżeniowy Zwycięzca Vincento Chan K, mimo tak młodego wieku, ma już na koncie pierwszy swój życiowy sukces. Zwyciężył, bowiem, klasę ogierków ujeżdżeniowych podczas I Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych 2020 w Salio imponując przede wszystkim nowoczesnym typem i poprawną budową. Jego ojcem jest znakomity, premiowany przez Związek Hanowerski, ogier Vivino, który zaraz po uzyskaniu premii został zakupiony przez Andreasa Helgstranda za rekordową kwotę 2,1 mln euro, za jaką kiedykolwiek zapłacono za młodego ogiera zaraz po uzyskaniu przez niego licencji. Niedługo potem Vivino zdał próbę dzielności w Danii uzyskując imponującą notę końcową - 880 pkt.

Jego ojciec, utalentowany Vivaldi wywodzi się z cennej rodziny klaczy Utopia, która wydała na świat wiele koni ujeżdżeniowych, w tym bliskich jego kuzynów - ogiera Del Gado i Livaldi. W rodowodzie ogiera Vivaldi znajdujemy wiele doskonałych ogierów, które wywarły swoje piętno na hodowli koni ujeżdżeniowych, do nich zaliczyć należy ogiera Krack C, Jazz czy Ulft. Vivaldi zdobył tytuł Viceczempiona próby dzielności w Holandii i wygrał Pavo Cup dla 5-letni koni ujeżdżeniowych w 2007 r. Kolejne dwa lata pod rząd zwyciężył w KNHS/KWPN stallion competition (specjalne konkursy dla ogierów hodowlanych), podczas których oczarowana komisja przyznała mu notę 10,0 za kłus. Odnosił sukcesy na poziomie konkursów St. George, wygrał VHO Trophy. Obecnie znajduje się w rodowodach najlepszych koni ujeżdżeniowych na świecie.

Matką ogierka Vincento Chan K jest klacz Contessa, córka karego ogiera Chin Chan K KWPN startującego z powodzeniem w konkursach ujeżdżeniowych na poziomie Z2. Ma on na koncie zwycięstwa na zawodach CDIJ Le Mans (FRA), CDIO Mariakalnok (HUN) i dwukrotnie na CDIJ Diepenbeek (BEL).

W żyłach ogierka Vincento Chan K płynie również cenna krew, wyhodowanego w USA ogiera Life and Liberty. Zasłużył się w hodowli koni półkrwi, głównie jako ojciec matek koni sportowych.

Ojciec Źrebaka

Vivino

Contenssa Chin K

Vivaldi

Desire

Chin Chan K

Lotna

Krack C

Rena Te Utopia

Dancier

Fabienne

Samba Hit

Parona

Life and Liberte xx

Hodowca

Zdzisław Kamiński