PL
EN

Vertigo jak Malowany

rasa

hanowerska

data urodzenia

31.05.2022 r.

maść

kasztanowata

zobacz video

Premiowany hanowerski ogierek o doskonałym rodowodzie Mocny, pełen energii Vertigo Jak Malowany zwraca uwagę nie tylko prawidłową budową, ale także ruchem.

Jego ojciec, ogier Vitalis zdobył tytuł czempiona ogierów Holandii w 2007 roku, w 2009 został rezerwowym zwycięzcą uznawania ogierów dla NRW, w 2010 uzyskał najwyższy indeks ujeżdżeniowy podczas próby dzielności, zdobył tytuł Czempiona USA, wygrał Pavo Cup, wygrał finał Nurnberger Burgpokal we Frankfurcie oraz konkurs Ogiera Roku na Mistrzostwach Świata w Ermelo/NED. Licencje uzyskało 70 jego synów, w tym Bundeschampion i Champion Hanoweru Vitalos. Pierwsze potomstwo odnosi sukcesy w Grand Prix, jak chociażby dosiadany przez Catherine Dufour wałach Vamous Amigos, a jego źrebięta uzyskują rekordowe ceny na elitarnych aukcjach.

Matka Die Fee jest córką ogiera Diamond Hit, który jest półbratem fenomenalnego reproduktora – ogiera Sandro Hit. Diamond Hit od lat znajduje się czołówce najbardziej uznanych reproduktorów na świecie. Został wicemistrzem Niemiec koni 4-letnich, a jako 5-latek zdobył tytuł Wicemistrza Niemiec i Wicemistrza Świata koni ujeżdżeniowych. W 2005 roku został ogłoszony Oldenburskim Ogierem Roku. Aż do 2012 roku startował z sukcesami na poziomie Grand Prix. Jest ojcem ponad 70 licencjonowanych ogierów i ponad 560 klaczy hodowlanych, w tym blisko 100 z premią państwową.

W roku ubiegłym pełna siostra Vertigo Jak Malowany zdobyła tytuł Superczempiona podczas wystawy źrebiąt hanowerskich w Kunowie. Klaczka ta otrzymała także tytuł International Gold Medal Foal, podobnie jak sam Vertigo w tym roku! Pozostała dwójka rodzeństwa Vertigo to zdobywcy tytułów wiceczempionów wystaw hodowlanych w latach ubiegłych.

Niespełna miesiąc temu na I Czempionacie Koni Ras Szlachetnych w Warniku Vertigo Jak Malowany zajął drugie miejsce w grupie źrebiąt ujeżdżeniowych, uzyskując imponującą ocenę za ruch – 8,9 pkt.

1st Dam:
Die Fee

2nd Dam:
Sandro Sonate

3rd Dam:
Antenne II: dam of:
SANDRO SONG: sj. 1.20m
SITANA: (2015) (Beata Södeberg) (SWE) CDIY PSG / Inter I
MEGGLE’S SYLVESTER: (2015) (Hendrik Lochthowe) (GER) Perl: pl 3rd at 6-year-old-horses test

Ojciec Źrebaka

Vitalis

Die Fee

Vivaldi

Tolivia

Diamond Hit

Sandro Sonate

Krack-C

Renate-Utopia

D-Day

Nalivia

Blue Hors Don Schufro

Loretta

Sandro

Antenne

Hodowca