PL
EN

Tanzanit Jak Malowany

rasa

Hannowerska

data urodzenia

01.06.2021 r.

maść

kara

zobacz video

Na miarę swoich legendarnych przodków Imponujący siłą i motoryką zadu, oraz nieprzeciętną urodą ogierek Tanzanit Jak Malowany jest synem jednego z najlepszych koni ujeżdżeniowych w historii, ogiera Totilas, który dosiadany przez Edwarda Gala wygrał zespołowo złoty i srebrny medal w konkursach Grand Prix i złoty medal w GP Freestyle podczas Mistrzostw Europy w Windsorze w 2009. Ustanowił światowe rekordy wysokości ocen uzyskanych w tychże konkursach. Na CHIO w Aachen ustanowił kolejny rekord w GP Special – otrzymał od sędziów 28 razy maksymalną ocenę 10,0 pkt! W 2010 roku podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Lexington, wygrał złoto nie tylko w ekipie, ale również dwukrotnie wygrał konkursy indywidualne. Doskonały sportowiec nie zawiódł również jako reproduktor, pozostawiając liczne odnoszące sukcesy potomstwo, jak chociażby og. Total Hope, Glock's Toto Jr., czy Glock's Total US, który pod Edwardem Galem błyszczał na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zajmując w finale VI miejsce z wynikiem 84.157%.

Matka ogierka Tanzanit Jak Malowany, klacz La Grande wywodzi się hanowerskiej rodziny klaczy Dyra (Stutenstamm 2194602). Jest córką Hanowerskiego Ogiera Roku 2013 - Londonderry, który zdobył tytuł czempiona kwalifikacji ogierów w 1997, a następnie sięgnął po tytuł Bundeschampiona w wieku 4 lat, by dwa lata później zająć miejsce 2. Pozostawił ponad 40 synów w samych tylko Niemczech i ponad 650 klaczy hodowlanych w tym 155 z premią państwową. W dalszej części rodowodu La Grande odnajdujemy kolejnego epokowego reproduktora, jakim był hanowerski Weltmeyer.

Klacz La Grande pozostawiła liczne, odnoszące sukcesy potomstwo, w tym Helatio (po og. Hohenzollern) startującego w Niemczech na poziomie klasy S, odnoszącego sukcesy na poziomie klasy C wałacha Diverso (po og. Dressage Royal), czy Solvero (po og. Swarovsky), który z powodzeniem startuje w Niemczech na poziomie klasy M. Spośród córek La Grande wyróżniła się Saheylu (po og. San Amour), która w 2018r. zwyciężyła w Hanowerskiej Wystawie Źrebiąt w Kunowie, zdobywając tytuł International Gold Medal Foal. Warto również wspomnieć kl. Starling (po og. San Amour) - zwyciężczynię Zachodniopomorskiej Wystawy Klaczy, Barzkowice 2017.

Ogierek Tanzanit Jak Malowany urodził się z wykorzystaniem technologii embriotransferu.

Ojciec Źrebaka

Totilas

La Grande E

Gribaldi

Lominka

Londonderry

Wanja

Kostolany

Gondola II

Glendale

Elsa

Lauries Crusador xx

Windsor Queen

Weltmeyer

Derby

Hodowca

Agata Fornalska