PL
EN

Star Lord

rasa

oldenburska

data urodzenia

05.05.2022 r.

maść

skarogniada

zobacz video

Premiowany oldenburski ogierek, bezpośrednio po legendarnym Sandro Hit Potomek światowego czempiona reproduktorów

Młodziutki Star Lord wyróżnia się nowoczesnym typem i świetną motoryką ruchu. Fakt ten nie powinien dziwić zważywszy na jego pochodzenie.

Jego ojcem jest sam Sandro Hit, którego wkład w hodowlę koni ujeżdżeniowych na świecie jest trudny do przecenienia dzięki jego niezwykle eleganckiemu, ekspresyjnemu i nowoczesnemu potomstwu. Był klasą samą dla siebie i stał się legendą jeszcze za życia. Sandro Hit, sam będąc wzorem ultranowoczesnego typu konia ujeżdżeniowego, silnie przekazywał swe walory na potomstwo. Jest jednym z dziesięciu najlepszych na świecie reproduktorów ujeżdżeniowych od 2012 roku. W 2017 i 2018 roku był drugi w rankingu WBFSH, obecnie znajduje się na samym szczycie! W samych Niemczech jest ponad 190 jego licencjonowanych synów, znacznie więcej niż był w stanie wyprodukować jakikolwiek inny ogier. Wielu z nich zrobiło świetną karierę w sporcie, jak choćby, Wicemistrz Świata Młodych Koni i Bundeschampion - ogier Sir Donnerhall I, a także Sancisco OLD - zwycięzca Grand Prix, San Francisco OLD - Bundeschampion, rekordzista cen aukcyjnych i zwycięzca konkursów Grand Prix czy ogier Sorento - finalista Nürnberger Burgpokal, miejsca płatne w konkursach Pucharu Świata zajmował Sir Donnerhall II i Sir Skyfall OLD. Potomstwo ogiera Sandro Hit wygrało ponad 1,6 mln euro. Niebywała liczba córek ogiera Sandro Hit, bo aż 300, otrzymała premię państwową, a do najcenniejszych należała bez wątpienia dwukrotna mistrzyni świata młodych koni - przepiękna Poetin, która została sprzedana za rekordową wówczas cenę 2,5 mln euro.

Matka prezentowanego ogierka, klacz Donn Denira jest córką ogiera De Niro Gold, zwycięzcy Grand Prix (kl. S***) podczas zawodów w Apen. Do innych jego sukcesów zaliczyć należy zajęcie drugiego miejsca w Grand Prix International i siódmego w GP Special podczas CDI Samorin/SVK. We wszystkich konkursach dosiadała go Sabine Rüben. De Niro Gold jest ojcem 3 licencjonowanych ogierów. Kilku jego potomków z powodzeniem startuje w konkursach ujeżdżenia; w gronie tym znalazł się Divino Gold, który wygrał kwalifikacje do Bundeschampionatu w kat. koni 5-letnich.

Star Lord wywodzi się z hanowerskiej rodziny klaczy Juggema ur. w 1890 r. (Stutenstamm 1189006, Schridde 53). W gronie pochodzących z niej ogierów znalazły się m.in. Desperados, Don Marcello i Don Nobless. Konie startujące w 3 dyscyplinach, a wywodzące się z tej rodziny, wygrały łącznie ponad 1 mln euro; do wyróżniających się w dyscyplinie ujeżdżenia należał wspomniany ogier Desperados (560 tys euro wygranych), a także Weneziano 3 – drugi w Grand Prix FS CDI4* Dortmund, Harmony’s Don Noblesse – zwycięzca konkursów Grand Prix na CDI4* Dortmund i Wellington oraz First Magic. W skokach najlepszy był ogier Akrobat 110, a WKKW - Saphir 259, zwycięzca CIC2* Langenhagen, Sahrendorf, Bad Harzburg, Marbach, czwarty na CIC3*-W Bonn-Roddenberg.

Ojciec Źrebaka

Sandro Hit

Donn Denira

Sandro Song

Loretta

De Niro Gold

Femme de Matcho

Sandro

Antenne II

Ramino

Lassie

De Niro

Flourish

Furst Heinrich

Marusha

Hodowca