PL
EN

Sir Toto CH
Sprzedany za: 9 200 €

rasa

Oldenburska

data urodzenia

23.06.2020 r.

maść

skarogniada

zobacz video

Perfekcyjna elegancja! Ogierek Sir Toto CH to syn ogiera Fürst Toto, zdobywcy głównej premii oraz ponadprzeciętnego wyniku próby dzielności 8,46 pkt (w tym 4x9 pkt). Pierwszy rocznik jego potomstwa cechuje ponadprzeciętna elegancja, a źrebięta odznaczyły się na europejskich wystawach i aukcjach – przykładowo For the Best sprzedana za kwotę 37.000 € była najdroższym źrebięciem aukcji PS Online w roku 2019.

Ojcem og. Fürst Toto jest Fürstenball - Czempion Kӧrungu Oldenburskiego z 2007 r., który pomimo stosunkowo krótkiej kariery hodowlanej pozostawił już po sobie 75 uznanych synów oraz 120 klaczy odznaczonych premią państwową. Za zasługi dla hodowli koni dresażowych Fürstenball otrzymał prestiżowy przydomek OLD. Jego matka to z kolei córka epokowego og. Totilas, złotego medalisty Mistrzostw Europy i Światowych Igrzysk Jeździeckich pod Edwardem Galem. Fürst Toto wywodzi się z uznanej linii źeńskiej Vornholz Stud – rodzina klaczy Finnländerin i Kebandina dała blisko 50 licencjonowanych ogierów.

Matka Sir Toto CH – klacz Summer to córka oldenburskiego ogiera San Remo, finalisty Mistrzostw Świata Młodych Koni i zdobywcy 8. miejsca rankingu WBFSH w roku 2018, będącego wynikiem tzw. „złotego połączenia” legendarnych ogierów Sandro Hit x Donnerhall. W dalszej części rodowodu odnajdujemy V-ce Czempiona Kӧrungu Henowerskiego - og. Wolkenstein II.

Patrząc na ten wypełniony światowej sławy gwiazdami rodowód nie może dziwić, że Sir Toto CH w wieku zaledwie 5 tygodni został V-ce Czempionem wśród ogierków dresażowych podczas największej w Polsce wystawy źrebiąt szlachetnych w KJ Salio, gdzie uzyskał łączną ocenę 8,0 pkt! Ogierek ten ma wszystko czego wymaga się od współczesnego konia dresażowego, a przy tym emanuje niprzeciętną charyzmą, która pozwala w nim dostrzec nie tylko przyszłego sportowca, ale także materiał na klasowego reproduktora.

Ojciec Źrebaka

Fürst Toto

Summer

Fürstenball

Thery

San Remo

Wolgalied

Fürst Heinrich

Maradonna

Totilas

La Sira

Sandro Hit

Donja Anjana

Wolkenstein II

Dawina

Hodowca

Izabela Chodorowska