PL
EN

Różany Sen

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

08.06.2022 r.

maść

gniada

zobacz video

Rodowód, który mówi sam za siebie! Urodę, bardzo dobry, nowoczesny typ i harmonijną budowę ogierka Różany Sen dopełnia rytmiczny, elastyczny kłus i wyniosły galop.

Jest on synem ogiera Fürstentraum, który wyróżnia się nie tylko dużą urodą, szlachetnością, ale także predyspozycjami do dyscypliny ujeżdżenia. Na początku swej kariery startował pod Victorią Valentin/DEN, osiągając wyniki przekraczające 70%. W 2018 r. pod Michałem Cichoniem zdobył srebrny medal Halowego Pucharu Polski, a następnie stanęła na najwyższym stopniu podium konkursu Pucharu Narodów w węgierskim Mariakalnok. W sezonie 2020 Fürstentraum startował na poziomie małej rundy, zdobywając wyniki zbliżone do 70%. Najwybitniejsza córka Fürstentrauma – Well Done de la Roche wraz ze szwedzkim zawodnikiem Patrikiem Kittelem zajęła w 2018 roku V miejsce podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon, osiągając w programie GPS wynik 79,7%!

Matka ogierka, klacz Rosa Brenna, oprócz prezentowanego ogierka, dała również klacz Rosa Prima (po Chef Supreme xx) wicemistrzynię Polski Młodych Koni w WKKW koni 4-letnich, klacz Rosa Sordia (po Sword xx) startującą z powodzeniem w WKKW na poziomie CNC* i, będącego na początku swojej kariery skokowej, wał. Roy Dages sp.

Rosa Brenna jest córką cenionego reproduktora Brentano II, Hanowerskiego Ogiera Roku 2003. Już podczas körungu hanowerskiego okrzyknięto go królem licencji, na próbie dzielności uzyskał imponujący indeks ujeżdżeniowy 141,4 p. Dosiadany przez Michaela Mullera zajął 4 miejsce podczas Bundeschampionatu. Blisko 700 sztuk jego potomstwa startowało w konkursach w dyscyplinie ujeżdżenia, w hodowli pozostawił 25 synów, 650 córek, w tym blisko 120 z premią państwową. Wywarł ogromny wpływ na hodowlę hanowerską, głównie przez swoje córki, który wygrywały niezliczoną ilość wystaw hodowlanych. W sporcie największym talentem okazała się Brentina, która pod Debbie McDonald wygrała finał Pucharu Świata w Ujeżdżeniu w 2003 roku i rywalizowała w I.O. w Atenach i Hongkongu, wygrała drużynowo srebro WEG w Jerez i brąz w Aachen z drużyną USA. Brandenburska klacz Poesie wygrała Bundeschampionat i została w 2003 roku Czempionką Świata młodych koni ujeżdżeniowych.

W bliskim pokrewieństwie do klaczy Rosa Brenna pozostają ogiery uznane : Rodial (skoki 150 cm), Ros m, Rosselli sp i Rashim m.

Różany Sen wywodzi się z rodziny francuskiej klaczy Sauge AA, protoplastki jednej z najważniejszych rodzin w polskiej hodowli, z której to pochodzi cała masa koni sportowych i koni hodowlanych.

Ojciec Źrebaka

Fürstentraum

Rosa Brenna

Furst Heinrich

Maikiki

Brentano II

Rosa Issa

Florestan I

Dawina

Konigstraum

Furstin Maika

Bolero

Glocke

Ishan

Rosa Aga

Hodowca