PL
EN

Royal Boy

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

01.07.2022 r.

maść

kara

zobacz video

Piękny ogierek z nieprzeciętną elastycznością chodów Uroda i prezencja w połączniu ze świetnym galopem

Szlachetny, może z racji wieku jeszcze nieco delikatny Royal Boy, to bez wątpienia jeden z najlepiej zapowiadających się źrebiąt po ogierze Radius. Ogier ten niesie ze sobą nie tylko świetne możliwości ruchowe i nieprzeciętny eksterier, ale również nowoczesny i „świeży” rodowód. Podczas finału Polowej Próby Dzielności Ogierów w Lesznie, potwierdził swoje wysokie predyspozycje, po raz kolejny zostając najlepszym ogierem ujeżdżeniowym licencjonowania, z fantastycznymi notami 8 pkt za stęp, 7.9 pkt za kłus, 8,7 pkt za galop i notą 8,5 za predyspozycje do ujeżdżenia, przyznaną przez występującą w roli jeźdźca testera Darię Kobiernik. Jego kariera sportowa nabiera rozpędu, z zawodów na zawody zdobywa coraz większe doświadczenie i uzyskuje coraz lepsze noty. W sezonie 2021, dosiadany przez Michała Cichonia Radius kilkukrotnie wygrywał w eliminacjach Mistrzostw Polski Młodych Koni i awansował do ścisłego finału jesiennych MPMK, uzyskując m.in. oceny 9,0 pkt za typ, czy 8,8 pkt za galop. W tym, mając w siodle Mateusza Cichonia, podczas kwalifikacji do MPMK w ujeżdżeniu w Ochabach, w kategorii koni 5-letnich zdeklasował rywali wynikiem 83 %. W Białym Lesie, walcząc o kwalifikacje do Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu, w obu półfinałach i samym finale zdobył ponad 80 % za każdy przejazd. Tym samym zdobył kwalifikacje na te prestiżowe zawody. Jeden z synów ogiera Radius - Eart Angel B, hodowli Agnieszki Borysiuk, zajął III miejsce w Otwartym Czempionacie Źrebiąt Ras Szlachetnych, a następnie został sprzedany na Cichoń Foals Auction 2021 za kwotę 8700 euro.

Matka ogierka Royal Boy, klacz Schwarz Gold jest córką ogiera Simonetti, który pochodzi z pierwszego rocznika oldenburskiego czempiona, ogiera Stedinger. Simonetti to zwycięzca 70-dniowego testu w Neustadt/Dosse w 2008 r, gdzie uzyskał równie wysoki indeks ujeżdżeniowy co i skokowy. Po teście został zakupiony dla Państwowego Stada Ogierów w Moritzburgu. Szerokie użycie w hodowli tego ogiera dało efekt w sporej ilości potomstwa startującego w ujeżdżeniu, również w Grand Prix.

Klacz Schwarz Gold jest zinbredowana na ogiera Stedinger, ojca niemal 500 koni startujących w ujeżdżeniu i 200 w skokach. Jego potomstwo wygrało ponad 600.000 euro. Do hodowli zakwalifikowano blisko 40 jego synów i ponad 400 klaczy, w tym prawie 60 otrzymało państwowe premie.

Ojciec Źrebaka

Radius

Schwarz Gold

Revolution

Womanthika M

Simonetti

Select

Rocky Lee

Rochelle

OO Seven

Romanthika M

Stedinger

Granjana

Hochmeister

Syska

Hodowca