PL
EN

Rosaria Deluxe EM

rasa

oldenburska

data urodzenia

10.03.2023

maść

kara

zobacz video

Czarna perła tegorocznej kolekcji! Czarna perła tegorocznej kolekcji! Ponadprzeciętna elastyczność w ruchu i zachwycający eksterier nie mogą dziwić, kiedy spogląda się na precyzyjnie skonstruowany rodowód tej klaczki. Występujący w nim De Niro, Fürst Romancier czy, pojawiający się dwukrotnie, Rosario to gwarancja, że predyspozycjom ruchowym towarzyszyć będzie także wzorowy charakter.

Jej ojciec, Don Deluxe został, po zwycięskim Körungu Oldenburskim w 2013 r., zakupiony na aukcji przez Andreasa Helgstranda za kwotę 910.000 euro (!) i włączony do oferty reproduktorów duńskiej stacji Helgstrand Dressage, w której barwach zwyciężył w 35-dniowym teście dla ogierów DWB w roku 2015. Doczekał się licencjonowanych synów, w tym uznanego przez Związek Oldenburski ogiera Don Luxury czy też licencjonowanego w związku DSP Don Faustinus MW. Don Deluxe jest synem legendarnego De Niro – reproduktora, który od lat znajduje się na czele rankingu WBFSH, w hodowli pozostawiając po sobie ponad 70 uznanych ogierów, a w sporcie niezliczoną rzeszę wybitnych koni, z których aż 7 wystąpiło podczas IO w Londynie.

Klacz Reiner Freude jest matką dwóch źrebiąt premiowanych przez Związek Oldenburski. Jej ojciec, ogier Fürst Romancier to syn nieodżałowanego ogiera Fürst Heinrich, który był czołowym reproduktorem w Gestüt Sprehe, został czempionem licencjonowania ogierów oldenburskich, następnie zdobył główną premię OLD. Odnosił liczne sukcesy na poziomie konkursów dla młodych koni, zwieńczone udanym startem podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni, gdzie był najwyżej sklasyfikowanym ogierem, oraz zdobyciem IV miejsca w Bundeschampionacie.

Okazał się także fantastycznym reproduktorem, co udowadniają kolejne roczniki jego potomstwa, m.in. potrójny srebrny medalista Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców - First Class, zwycięzca prestiżowego Nurnberger Burgpokal pod Dorothee Schneider - First Romance, czy Fürst Fritz, odnoszący sukcesy na międzynarodowym poziomie Grand Prix.

Rosaria Deluxe EM pochodzi z hanowerskiej rodziny klaczy Antipathie (Hannover Stutenstamm 1191306, Schridde 157), z której wywodzą się również ogiery Expectation PS ( w ofercie Cichoń Stallions/Deckstation Schockemoehle), Le Patron, Pik Star, Grunewald, Dolmetscj I i II i Florist.

Ojciec Źrebaka

Don Deluxe

Reine Freude

De Niro

Egoistin

Furst Romancier

Raseena

Donnerhall

Alicante

Rosario

Egotistin

Furst Heinrich

Ronja

Rosario

Sareen

Hodowca