PL
EN

Olympic Fly
Sprzedany za: 3 100 €

rasa

Polski koń szlachetny półkrwi

data urodzenia

02.04.2020 r.

maść

kasztanowata

zobacz video

Z linii legendarnego Chacco-Blue! Ogierek Olympic Fly to syn eleganckiego i ponadprzeciętnie elastycznego w skoku ogiera Chacfly PS, który jest swoistym rekordzistą pod względem ocen jakie ogier może otrzymać podczas próby dzielności. W czasie testu w Adelheidsdorf w 2017 otrzymał końcową notę 9,49 pkt (w tym 6 x 10 pkt). W Vechcie świetna jakość jego pierwszego rocznika potomstwa została wyróżniona przyznaniem mu tytułu V-ce Czempiona głównej nagrody Związku Oldenburskiego. W 2016 Chacfly PS zdobył, w wieku 4 lat, brązowy medal na Czempionacie Hanowerskim w Verden. Wygrał sporą liczbę konkursów dla młodych koni, włącznie z dwunastoma zwycięstwami w 2018 roku. Wygrał również kwalifikacje do Niemieckiego Czempionatu dla Młodych Koni w Klein Roscharden, gdzie uzyskał wysoką notę 8,8. Obecnie z powodzeniem startuje w konkursach do 145 cm pod Eiken Sato. Niezwykłe możliwości, jakie Chacfly PS prezentuje na parkurach, są zapisane w cennym rodowodzie. Jego ojciec Chacco-Blue od 2017 roku zajmuje czołowe miejsce w rankingu WBFSH reproduktorów skokowych. Ośmioro jego potomków uczestniczyło w 2018 roku w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon, a ponad 40 synów tego wspaniałego ogiera uzyskało licencje hodowlane.

Matka ogierka Olympic Fly, klacz Obsesja swój skokowy talent potwierdziła uczestnicząc w konkursach skokowych na poziomie kl. C. Wywodzi się z rodziny hanowerskiej klaczy Opryskliwa, z której pochodzi również jeden z najlepszych koni WKKW hodowli polskiej ostatnich lat - wał. Ostler wlkp, Czempion Koni 5- i 6- letnich WKKW, zdobywca trzech medali Mistrzostw Polski Seniorów WKKW: złotego, srebrnego i brązowego, zwycięzca CNC3*Sopot. Obsesja jest córką ogiera Qumball, rosłego, mocnej budowy ogiera importowanego z Belgii, ojca licencjonowanych ogierów Zoltan i Ildago, które z powodzeniem startowały w konkursach do 160 cm włącznie. Innymi skocznymi potomkami ogiera Qumaball były: Kemball, Uroda i Hektor. Sam Qumball również startował z powodzeniem, zajął III miejsce w GP na ZO-B w Sopocie i III w konkursie sztafet na CSI Sopot.

Ogierek Olympic Fly niewątpliwie kontynuuje najlepsze cechy swoich przodków, będąc przede wszystkim źrebięciem w bardzo nowoczesnym typie konia sportowego – cecha ta została doceniona przez międzynarodową komisję podczas Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych oceną 8,0 pkt, co uplasowało Olympic Fly w ścisłym finale licznie obsadzonej kategorii ogierów skokowych. Patrząc na tego urodziwego konia oraz jego światowy rodowód wierzymy, że to dopiero początek pasma jego sukcesów!

Ojciec Źrebaka

Chacfly PS

Obsesja

Chacco Blue

Shentara

Qumball

Ostoja wlkp

Chambertin

Contara

Sir Shutterfly

Centara

Kimball

Arenda

Colderon xx

Osa wlkp

Hodowca

Anna Urban