PL
EN

Lazy Sunday z Konigórki

rasa

Polski koń sportowy (PZHK)

data urodzenia

28.03.2021 r.

maść

kasztanowata

zobacz video

Rodowód godny światowych czworoboków! Niezwykle ekspresyjny, lekki i efektowny w ruchu ogierek Lazy Sunday z Konigórki to kolejny przykład doskonałych efektów łączenia niemieckich i holenderskich linii hodowlanych. Ojciec - Don Deluxe, to Czempion Körungu Oldenburskiego w 2013 r., po którym został w trakcie aukcji zakupiony przez Andreasa Helgstranda za rekordową kowtę 910.000 euro, by zasilić stawkę ogierów stacji Helgstrand Dressage. Don Deluxe zwyciężył w 35-dniowym teście dla ogierów DWB w roku 2015. Podczas testów hodowlanych i pokazów pod siodłem imponował niezwykłą obszernością i elastycznością chodów, szczególnie galopem „pod górę”. Największym atutem ogiera Don Deluxe jest wspaniały charakter i doskonała jezdność, a cechy te silnie przekazuje na potomstwo.

Matką klaczki jest Leila Leilani KWPN, która jest córką ultranowoczesnego ogiera Kastel’s Grand Galaxy Win. Ogier ten zdobył tytuł Czempiona Kwalifikacji Ogierów w Danii, a w 2015 r. zajął 2 miejsce, jako 4-latek, w finale Mistrzostw Danii. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu. Już w pierwszym roczniku pozostawił wiele obiecujących koni, w tym czempiona kwalifikacji Związku Oldenburskiego ogiera Global Player, a dwa inne ogiery zdobyły premie. Inny jego syn - Highfive Fuglsang uzyskując ocenę 9,0 zdobył srebrny medal w kategorii koni 4-letnich na Mistrzostwach Danii Młodych Koni.

Matka klaczy Leila Leilani, klacz Utopia startowała w ujeżdżeniu na poziomie ZZL, jest matką ujeżdżeniowego konia Hakuna Matata (po Apache). Z rodziny tej pochodzi całą plejada koni ujeżdżeniowych , a także kilka ogierów w tym: Enzo Ferrari KWPN (po Painted Black) , Mister Red Texel westf (po Daily Diamond) i premiowany Impression Texel westf (po Sorento).

Ojciec Źrebaka

Don Deluxe

Leila Leilani

De Niro

Egoistin

Grand Galaxy Win

Utopia

Donnerhall

Alicante

Rosario

Egotistin

Apache

Winner T

Negro

Nyorieta

Hodowca

Sylwia Mądzelewska-Pietrzak