PL
EN

Lady Secret

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

21.04.2023

maść

kasztanowata

zobacz video

Zachwyca możliwościami ruchowymi i genetycznym potencjałem Nowoczesna, szlachetna budowa oraz zachwycający eksterier łączą się z możliwościami ruchowymi i genetycznym po¬tencjałem, czyniąc z Lady Secret prospekt zarówno sportowy, jak i hodowlany. Lady Secret jest córką rewelacji ostatnich sezonów ho¬dowlanych, rozchwytywanego przez europej¬skich hodowców ogiera Diablue PS, który również i w tym wypadku przekazał swojemu potom¬stwu to co najlepsze.

Pochodzi on z pierwszego rocznika wspaniałego skoczka, podwójnego Mistrza Niemiec Młodych Koni ogiera Diaron, w kategorii koni 5- i 6-letnich. Diablue PS wygrał serię konkursów dla młodych koni z notami do 9,0 p. Wyniki te potwierdzają potencjał skokowy, który zaprezentował już podczas kwalifikacji, gdzie dostał premię, a także próby dzielności w Adelheidsdorf w 2020 roku, gdzie otrzymał od sędziów 10 punktów za możliwości i chęć do pracy. Technika, jezdność, ogólne wrażenie i temperament zostały ocenione na 9,5. Diablue PS również otrzymał 9,75 za charakter. Z łączną notą 9,29 uzyskał wyraźną przewagę nad 35 kandydatami. Jego pierwsze źrebięta robią piorunujące wrażenie i zyskują wysokie ceny na aukcjach. Na duńskiej aukcji jedno z nich uzyskało najwyższą cenę, wynoszącą 32.000 euro.

Klacz Lady Makbet jest córką holsztyńskiego ogiera Neymar de Reve, który zaliczył serię bardzo udanych startów dla młodych koni pod Krzysztofem Okłą/POL, wygrywając konkursy na zawodach międzynarodowych do 130 cm m.in. dwukrotnie w Olivie/ESP, Arezzo/ITA. Startując pod zawodnikami z USA, Libii i Emiratów Arabskich nabierał doświadczenia na wys. 140 cm na parkurach całego świata.

Lady Secret jest przedstawicielką holsztyńskiej rodziny nr 569 (Holst Stamm 569) , z której pochodzą takie konie sportowe jak choćby Cantiano startujący w konkursach Grand Prix w ujeżdżeniu pod Miguelem Jordá (ESP) , natomiast w skokach na parkurach 160 cm zaznaczyły się: D-Luxemburg, Cayen van het Hobos, Calano, FBW Celeste Chocolate, Cruising 11, Alaska, Chateau, Delta I, Carissimo, Casimir oraz licencjonowane ogiery takie jak Quintero i Chellantus R, a także Mistrz Polski Seniorów pod Aleksandrą Lusiną ogier Ekwador (po Elvis). Ogierami uznanymi pochodzącymi z tej rodziny, oprócz w.w. pochodzą: Cosaro (po Contender), La Champion (po Lord), Landbaron (po Landlord), Aratus (po Araconit), Cosinus B, Leporello (po Landgraf), Quasto (po Quidam’s Rubin), Casano (po Caretino), Shirkan Z (po Sandro), Capital (po Calato), Lawello (po Laval II) startujący w konkursach 155 cm, Colonel (po Cottage Son xx) i wiele innych.

Ojciec Źrebaka

Diablue PS

Lady Makbet

Diaron OLD

Stakkariealla

Neymar de Reve

Lila

Diarado

Lenda-Cara

Stakkato

Corialla

Nabab de Reve

Urte

Imequyl

Lolanca

Hodowca