PL
EN

La Vie Est Belle

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

12.03.2023

maść

gniada

zobacz video

Życie jest piękne! Życie jest piękne! Szczególnie, gdy ma się przed oczami tak wspaniałą klaczkę, jak prezentowana zwyciężczyni tegorocznego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych w Pilchowie , która otrzymała m.in. 9 pkt za typ i 8,8 pkt za pokrój. Klaczka ta jest córką wschodzącej gwiazdy międzynarodo¬wych parkurów C-Quattro PS, który po błyskotliwej karierze w Polsce, kontynuuje swój sportowy rozwój za oceanem.

C-Quattro PS wyróżnia się nie tylko nowoczesnym typem, elastycznymi chodami, ale także dużą siłą w skoku i świetną techniką. Źrebięta dziedziczą po nim elegancką prezencję, ale także sprężysty ruch.

Jego ojcem jest Chacoon Blue, który wraz ze swoim Philipem Rüpingiem zajął czołowe miejsca w konkursach skoków przez przeszkody we Frankfurcie/GER, Kronenberg/NED, Lanaken/BEL i Oldenburg/GER , a wcześniej w konkursach dla młodych koni w (Youngster Tours) w Monachium/GER, Neumünster/GER, Paderborn/GER i Opglabbeek/NED. Jest ojcem ponad 20 ogierów z licencją. Potomstwo Chacoon Blue już przyciąga uwagę w międzynarodowych zawodach dla młodych koni. W gronie tym znajlazły się : Chacoon's Fly PS/Patricio Guasch/MEX, który został sprzedany za wysoką cenę na P.S.I. aukcji, Chacoon’s Nevo PS/Christopher Burton/AUS, Boegegaardens Chacoon/Jacob Theodor Schmidt/DEN, Cero Blue TN/Kars Bonhof/NED, Chacoothargos PS OLD, który zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Niemiec i Regionalnych Mistrzostwach Oldenburga (w kat. 5-latków), Chacoon vom Eigen CH wygrał finał konkursu dla młodych koni w Szwajcarii (kat. 5-latków), Coca da Boa/Hendrik Zurich był srebrnym medalistą Mistrzostw Westfalii dla koni czteroletnich.

Ogier Camirez, ojciec klaczy La Marii AK, jest synem szeroko użytego w Polsce ogiera Con Capitol, ojca wielu zdolnych koni skokowych, w tym startujących na poziomie Grand Prix 150-160 cm : Contendo da Carma wyrał konkurs GP w CSIO2*-NC w Ruila/EST, Conaro to zwycięzca Grand Prix w Lier (3-krotnie) i drugi w Pucharze Narodów w Lizbonie (1650 cm), natomiast Celano 12 triumfował w konkursach Grand Prix w Linz-Ebelsberg/AYT i był drugi w Ising am Chiemsee/GER, Pöttmes/GER i München-Riem/GER. W WKKW sprawdził się świetnie Fernhill Cubalawn, zwyciężając w USA na CIC2* Victor NY i zajmując płatne pozycja na CIC3* Hamilton GA, Unionville PA i na CCI4* Lexington,KY. Con Capitol jest również ojcem ogiera Colox Cup, brązowego medalisty MPMK-B w kategorii koni 4-letnich, pozytywnie sprawdzonego w hodowli w Polsce.

Matka klaczy La Marii AK, Luna K, jest półsiostrą wał. Aragorn K, startującego w konkursach 140 cm pod Jakubem Hudzikiem/POL.

Ojciec Źrebaka

C-Quattro PS

La Marii AK

Chacoon Blue

Ave Maria

Camirez

Luna K

Chacco-Blue

Cidina

Quattro B

Amaryllis

Con Capitol

Calexia

Corofino A

Lizbona

Hodowca