PL
EN

Kizo P

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

22.05.2022 r.

maść

gniada

zobacz video

Doskonała mechanika ruchu i ciekawy rodowód Obiecujący syn duńskiego czempiona - Be Sure

Elegancki, długonogi Kizo P jest obiecującym ogierkiem pochodzącym z pierwszego rocznika potomstwa ogiera Be Sure, czempiona duńskiej kwalifikacji ogierów. Be Sure zdobył miano „klejnotu ujeżdżenia”, zdając test w Danii z niezmiernie wysokimi wynikami i plasując się jako drugi wiceczempion. Otrzymał ocenę 9,0 za kłus, galop, jezdność i możliwości. W 2022 roku podczas licencjonowania ogierów w księdze DWB, Be Sure otrzymał tytuł Champion Stallion. W trakcie sezonu startowego imponował natomiast wynikami w konkursach dla młodych koni, pozostając jednym z faworytów do triumfu w jesiennych finałach!

Klacz Kasta jest jedną z wielu wartościowych klaczy w stadzie hodowcy Kizo P. Jest ona córką ogiera Arriba Z, który okazał się nie tylko świetnym ojcem matek koni obdarzonych walorami niezbędnymi koniom ujeżdżeniowym, ale także utalentowanym koniem sportowym. Arriba Z jest czempionem koni 5-letnich w ujeżdżeniu i zwycięzcą Finału Halowego Pucharu Polski Seniorów w Ujeżdżeniu pod Iloną Janas. Ponadto ogier ten dwukrotnie wygrał konkursy na poziomie Intermediate I podczas CDN Cavaliada i Dressage Cup w Krakowie, wielokrotnie zwyciężał i zajmował czołowe miejsca w konkursach CC4 – CC7. W hodowli zostawił sporą grupę cennych klaczy hodowlanych.

2. matka, klacz Kartagina, to córka ogiera Donnerlord L, który z powodzeniem startował w konkurencji skoków na poziomie kl. C, był finalistą Pucharu Polski w Skokach.

Ojciec Źrebaka

Be Sure

Kasta

Benicio

Susi Sorglos

Arriba Z

Kartagina

Belissimo M

Valencia

Scuderia

Lady Laurie

Alex

Vivianne van Vlaswinkel

Donnerlord L

Kadencja

Hodowca