PL
EN

Josephine

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

12.04.2023

maść

skarogniada

zobacz video

Uroda i predyspozycje sportowe Niezwykle urodziwa, dynamiczna w ruchu Josephine przyciąga uwagę nie tylko swoją aparycją, ale i światowym rodowodem.

Jej ojciec, ekspresyjnie poruszający się Conthalou zachwyca urodą i skokami. Jego walory doceniła komisja uznająca ogiery podczas Kwalifikacji Ogierów w Vechcie, na której zdobył tytuł czempiona. Rok później, biorąc pod uwagę jego rodowód, predyspozycje sportowe i, przede wszystkim, doskonałe pierwszy rocznik źrebiąt , komisja oldenburska przyznała mu główną premię Ia.

Matka klaczki Josephine, klacz Jamala jest półsiostrą koni Camparo i Diamantina 12, które z powodzeniem startują w konkursach na wysokości 130-140 cm. Drua matak, klacz Ultima VI (po Ramirado) to półsiostra koni skokowych klasy S* - S** : Ziray L i Le Pocco.

Ojciec klaczy Jamala - Adagio de Talma uzyskał licencję w wieku 2 lat w Saint-Lô, następnie jako 3-latek zdobył tytuł wiceczempiona otrzymując najwyższe noty za typ, podstawowe chody, skoki luzem, jezdność i skoki pod jeźdźcem. Obecnie startuje z powodzeniem pod Ingą Czwaliną (GER) na zawodach międzynarodowych w konkursach o wys. S**, jest też ojcem kilkudziesięciu utalentowanych koni świetnie radzących sobie w konkursach 130-145 a także w WKKW (CCI3* - Adagio for Strings).

Josephine wywodzi się z holsztyńskiej rodziny numer 776 (Holst Stamm 776), z której pochodzi cała plejada koni skokowych i ogierów licencjonowanych. W skokach na wysokości 160 cm zaznaczyły się m.in. : Catando Lyngriis, Gravity LCH, Cassilano Jmen I (pod Rolf-Göran Bengtsson (SWE), Mr. Europe, Bruno van de Zuuthoeve, Argentino van de Zuuthoeve, Caya, Catan 13, Cybel II, Tikita (pod Angelique Hoorn (NED). Do grona ogierów hodowlanych zaliczyć należy: Argentino van de Zuuthoeve, Ex Calibur (skoki 160 cm), Catando Lyngriis (skoki 160 cm), Adriano De Walyro (skoki 160 cm) i High Valley Z (skoki 160 cm pod Josem Lansinkiem)

Ojciec Źrebaka

Conthalou

Jamala

Conthargos

Belinda

Adiago de Talma

Ultima VI

Converter

Cajandra Z

Balou du Rouet

Chaccos-Lued

Lamm de Fetan

Pepite de Talma

Ramirado

Fortuna VI

Hodowca