PL
EN

Josephine G
Sprzedany za: 25 000 €

rasa

Oldenburska

data urodzenia

25.06.2019 r.

maść

skarogniada

Ojcem tej zjawiskowo ruszającej się klaczki jest młody, utalentowany Jovian, tegoroczny Champion Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu w kategorii koni 5-letnich i zwycięzca próby dzielności w Münster Handorf, podczas której uzyskał ocenę końcową 9,08, a jeździec testujący przyznał mu maksymalną ocenę 10,00 pkt! Jovian jest również Czempionem Danii w kategorii koni 3-letnich, zdobywcą głównej premii podczas kwalifikacji ogierów w Herning i zwycięzcą 3-dniowego sportowego testu w Verden, z oceną końcową 9,01!

Klacz Balerina G zinbredowana 3x3 na legendarnego De Niro, jest córką znanego reproduktora, ekspresyjnego Bretton Woods - brązowego medalisty koni 5-letnich podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w 2011 r., zwycięzcy VSN-Trophy w Holandii, gdzie otrzymał 10 punktów za jezdność. Bretton Woods wygrał 50-dniowy test dla ogierów w Ermelo, a jeden z jego pierwszych jeźdźców - Emmelie Scholtens powiedziała o nim: „To najlepszy koń na jakim kiedykolwiek siedziałam”.

Matka klaczy Balerina G, klacz Queen of Poland jest córką ogiera Quaterback, który już jako 3-latek zwrócił na siebie uwagę doskonałością wszystkich chodów, szczególnie galopu. Po zwycięstwie w Bundeschampionacie wygrał również 30-dniowy test dla ogierów, podczas którego otrzymał doskonałe noty za elementy ujeżdżeniowe (9,14 pkt). Quaterback jest wnukiem wyśmienitej klaczy Poesie (po Brentano II han), matki plejady koni ujeżdżeniowych, w tym utalentowanej, jak i urodziwej, klaczy Poetin, sprzedanej na P.S.I Auction za 2,5 miliona euro - rekordową wówczas cenę, jaką dano za konia ujeżdżeniowego. Warto podkreślić fakt, że Josephine posiada trzykrotnie w swym rodowodzie wybitnego ogiera Jazz (5x4x4) oraz dwukrotnie ogiera Flemmingh (5x5).

Oglądając klaczkę Josephine G trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to doskonały materiał zarówno na konia sportowego, jak i klacz hodowlaną. Przepełniony gwiazdami rodowód, ze spektakularnym Jovianem na czele, oraz fenomenalne możliwości ruchowe czynią z niej już dziś, w wieku zaledwie kilku miesięcy, konia nawiązującego do najwyższych europejskich standardów.

Ojciec Źrebaka

Jovian KWPN

Balerina G

Apache

Zinith

Bretton Woods

Queen of Poland G

UB 40

Tolanda

Tango

Minou

Johnson

Annabel

Quaterback

De La Hoya

Hodowca

Paweł Gąsiński

Jego przygoda hodowlana rozpoczęła się 30 lat temu… od zakupu 5-miesięcznego konika polskiego Pierwsze konie gorącokrwiste nabył od Remigiusza Makowskiego i początkowo używał stacjonujących w Polsce ogierów.

Kilka lat później, za namową kolegów z branży, zakupił w Niemczech klacz po słynnym ogierze Quaterback, której nadał zobowiązujące imię Queen of Poland, z którego doskonale się wywiązała, zostając najlepszą matką w stadzie i dając początek nowej jakości w hodowli. Obecnie w gospodarstwie Pawła Gąsińskiego znajduje się 12 klaczy-matek, córek światowej klasy ogierów jak Jazz, Weltregent H, Quaterback, De Niro, Romanov, Dancier, Floriscount, Rubinstein i Rotspon, które Hodowca łączy z nowoczesnymi i utytułowanymi reproduktorami.

Do swoich największych sukcesów zalicza dwa złote medale Mistrzostw Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu w kategorii koni 5-letnich, które zdobyła Korra G w 2012 r., a Laurence G dwa lata później, oraz kwalifikację dosiadanego przez Kamila Pulińskiego ogiera Frodo G do Mistrzostw Świata Młodych Koni w roku 2018.