21.05.2021 r.

maść

gniada

zobacz video

Z pierwszego rocznika rewelacyjnie rozwijającego się Casallcento PS Gniady ogierek Jascallo AK zwraca uwagę nowoczesnym typem i dobrym ruchem. Należy do pierwszego rocznika potomstwa Casallcento PS - ogiera, który oprócz harmonijnej budowy i szlachetności wyróżnia się bardzo dużą siłą odbicia i wzorową jezdnością. Startując pod Łukaszem Kozą pnie się do góry w swojej karierze sportowej. W trakcie sezonu 2020 Casallcento PS wygrał m.in. Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni w Leśnej Woli, a podczas finałów MPMK zajął II miejsce w prezentacji na płycie, imponując typem, budową i ruchem. W sezonie 2021 rozpoczął starty na poziomie klasy N, wygrał eliminacje MPMK w Michałowicach, otrzymując imponujące oceny: 8,5, 8,8, i 9,0 pkt oraz zaliczył bezbłędny debiut w zawodach międzynarodowych CDIYH Biskupiec.

Klacz Jasmina, matka ogierka Jascallo AK, jest córką ogiera Concord, który zdał w ZT Bogusławice test 100-dniowy na miejscu 12-tym. W hodowli terenowej pozostawił 80 sztuk potomstwa, w tym 8 córek hodowlanych. W sporcie zaznaczył się w skokach og. Kaszmir, który był finalistą MPMK w ujeżdżeniu, a klacz Deep Purple zajęła 9 miejsce w MPMK-C.

Dziadkiem klaczy Jasmina jest ogier Marino KWPN (po Zeoliet KWPN), który odnosił znaczne sukcesy w skokach przez przeszkody na poziomie Grand Prix pod Jackiem Buckim i Dawidem Rakoczy. Użyty w hodowli pozostawił w Polsce szereg uzdolnionych koni skokowych, w tym : Anubis, Bianola, Charlie (finalistka MP-S, zwycięzca konkursu Potęgi Skoku na CSI-W w Warszawie), Jegomość (finalista MPMK-B), Juste Milieu i wał. Nimbus – Mistrza Polski Młodych Koni w WKKW w kat. Koni 5-letnich.

Klacz Jasmina wywodzi się z rodziny klaczy Celna xo (po Gidran Mihaly xo), z której pochodzi również ogier Imequyl – czempion w MPMK-B w kat. Koni 6- i 7-letnich, wielokrotny zwycięzca w konkursach Grand Prix (Gajewniki, Bogusławice, Leszno, Wrocław, Olsza), zajął 2 m. w Finale HPP w Janowie Podlaskim.