PL
EN

James Bond

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

3.02.2023

maść

kasztanowata

zobacz video

My name is Bond, James Bond! Kasztanowaty James Bond swoja karierę rozpoczął z dużym przytupem, na pierwszej w swoim życiu wystawie hodowlanej – Czempionacie Źrebiąt w Pilchowie zajął drugie miejsce w kategorii źrebiąt skokowych.

Jest synem skoko­wej gwiazdy kolekcji Cichoń Stallions – Bunde­schempiona i rekordzisty aukcji P.S.I. – ogier Caroly, który dosiadany przez Bastiana Frees’a wygrał Czempionat Deister, zwyciężył dwie kwalifikacje do Bundeschampionatu z ocenami 9,0 i 9,2, a następnie w finale w Warendorf, gdzie sędziowie ponownie przyznali mu oceny powyżej 9,0 za jego idealne zachowanie, absolutną równowagę, niezwykłą koncentrację i wysoką zdolność do pracy pod jeźdźcem, sięgnął po tytuł Mistrza Niemiec Młodych Koni w kategorii koni 5-letnich. Jego potomstwo wyraźnie dziedziczy po swym ojcu walory sportowe i świetnie radzi sobie w konkursach dla młodych koni, w tym jego licencjonowani synowie Caro Gold, Caribis S i Clemenz K.

James Bond ma niezwykle cenny dolew pełnej krwi angielskiej ze strony matki, klaczy Jagoda, która jest owocem połączenia srokatego ogiera Romario i folblutki – klaczy Judia. Romario sam startował w konkurencji WKKW, zajął 4 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów. Swój talent przekazywał na potomstwo, czego dowodem są udane starty w WKKW ogiera Golden Gucci, a w finale MPMK w skokach w kat. Koni 4-letnich – klaczy Fortuna i wał. Monario.

Juria xx wywodzi się z rodziny klaczy Justitia xx (ur. 1947 r.), z które pochodzi m.in. ogier Judex xx, szeroko użyty w hodowli koni małopolskich w Stadninie Koni Walewice, gdzie pozostawił bogatą stawkę klaczy hodowlanych, matek koni sportowych, w tym klaczy Fryga, Bawarka i Judyta. Pierwsza z wymienionych to matka kilku koni sportowych, w tym m.in. klaczy Flores Schagya (HPP kl. CC2), ale przede wszystkim wspaniałego skoczka, Mistrza Polski Młodych Koni w WKKW, skoczka klasy CS, uczestnika finałów Mistrzostw Polski Seniorów, a zarazem zasłużonego dla hodowli ogiera Frazes. Natomiast Bawarka wydała na świat ogiera Barnaba, utalentowanego konia WKKW (CIC2*), ale i zasłużonego reproduktora. Z kolei Judyta urodziła og. Judson startującego w konkursach juniorskich skokach, do Mistrzostw Polski w tej kategorii włącznie.

Z rodziny klaczy Justitia xx pochodzi również utalentowany koń wyścigowy, zwycięzca m.in. Nagrody Derby w Czechach i polskiego St. Leger, ogier Juror xx, ojciec wał. Ostler wlkp, Mistrza, wicemistrza i brązowego medalisty Mistrzostw Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Ojciec Źrebaka

Caroly

Jagoda

Calido I

Cora

Romario

Judia

Cantus

Baroness

Contendro I

Pasadena

Caletto's Son

Redakcja

Alhijaz xx

Judyka

Hodowca