PL
EN

I-Star

rasa

Polski koń sportowy (PZHK)

data urodzenia

16.04.2021 r.

maść

kara

zobacz video

Uroda, możliwości ruchowe i doskonała rodzina żeńska Niezwykle urodziwy i lekki w ruchu ogierek I-Star jest synem ogiera Heiline’s Zanzier. Ogier ten w wieku kilku miesięcy został uznany najlepszym ujeżdżeniowym źrebakiem duńskiej elitefoalauktion. W 2015 roku podczas körungu związku DWB został dopuszczony do hodowli. W Polsce Heiline’s Zanzier zdobył także jedną z najwyższych w historii PZHK ocen bonitacyjnych – 84 pkt. W roku 2017 zdobył III miejsce Mistrzostw Polski Młodych Koni, a rok później zajął w kategorii 5-latków najwyższy stopień podium, ustanawiając nowy rekord Polski w tej kategorii: 9,26 pkt. Ponadto w 2018 r. zakwalifikował się do Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ermelo. W 2019 r. po raz kolejny został Mistrzem Polski Młodych Koni w kategorii 6-latków. W tym roku podczas Sportowego Czempionatu Top Dressage Talents w Poczerninie zwyciężył w kategorii koni 7-8 letnich, zdobywając w finale ponad 73%.

Jego syn - Calvin Klein podczas aukcji Cichoń Foals Auction 2019 został sprzedany za kwotę 6750 euro, a jego półbrat Zanzibrio MM za 4600 euro. Inny z potomków tego reproduktora – ogierek Hero, zajął II miejsce w Czempionacie Źrebiąt w Jarużynie.

Matka ogierka I-Star, klacz Isis, jest córką doskonałej pod względem hodowlanym, klaczy Terline pref, która dała startującego w ujeżdżeniu na poziomie Grand Prix wał. Ashwan, ogiera Darsey, odnoszącego sukcesy w konkursach Inter I, wkkwistę - wał. Hisco (CCI2*), a także skoczka na poziomie 150 cm – Skara Glen’s Intense.

Ojcem klaczy Isis jest ogier Johnson, odnoszący sukcesy pod Hans Peter Minderhoud w ujeżdżeniu. Para ta zajęła 8 miejsce na I.O. w Rio de Janeiro, zdobyła złoty medal zespołowo i indywidualnie na Mistrzostwach Europy w Aachen. Do znaczących sukcesów należał również brązowy medal podczas WEG w Cean w 2014 roku, a także zwycięstwo w konkursach Grand Prix i Grand Prix Special w Treffen i drugie miejsca w GP i GP Freestyle w Rotterdamie. Johnson jest ojcem szeregu wyśmienitych koni startujących na poziomie międzynarodowym, a także ogierów uznanych takich jak: Boston STH , Meggle’s Boston , Elastico, Sankt Erik II i Double Dutch, które również odnoszą sukcesy na najwyższym poziomie w ujeżdżeniu.

Ojciec Źrebaka

Heiline's Zanzier

Isis

Blue Hors Zack

Danceline TS

Johnson

Terline

Rousseau

Orona

De Niro

Lacarna

Jazz

Roxane

Ferro

Hiscoline

Hodowca

Anna Kierznowska