PL
EN

Honeymoon ANK

rasa

Polski koń sportowy (PZHK)

data urodzenia

07.04.2021 r.

maść

gniada

zobacz video

Świetny rodowód, doskonałe predyspozycje Urodziwa klaczka Honeymoon należy do niezwykle obiecującego, pierwszego rocznika potomstwa Casallcento PS - ogiera, który oprócz harmonijnej budowy i szlachetności wyróżnia się bardzo dużą siłą odbicia i wzorową jezdnością. Startując pod Łukaszem Kozą pnie się do góry w swojej karierze sportowej. W trakcie sezonu 2020 Casallcento PS wygrał m.in. Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni w Leśnej Woli, a podczas finałów MPMK zajął II miejsce w prezentacji na płycie, imponując typem, budową i ruchem. W sezonie 2021 rozpoczął starty na poziomie klasy N, wygrał eliminacje MPMK w Michałowicach, otrzymując imponujące oceny: 8,5, 8,8, i 9,0 pkt oraz zaliczył bezbłędny debiut w zawodach międzynarodowych CDIYH Biskupiec.

Matka klaczki Honeymoon , klacz Hornellaia jest córką ogiera Dallas VDL, skoczka klasy Grand Prix. Jest ogierem w nowoczesnym typie, oprócz talentu skokowego może on poszczycić się także bardzo dobrym ruchem. Skacze z dużą siłą, ma niezwykły potencjał i jest bardzo ostrożny. Podczas testu w ZT Adelheidsdorf , podczas 70-dniowego testu otrzymał średnią 8,53 za elementy skokowe, co dało mu 2 miejsce w roczniku. Za skoki luzem komisja przyznała mu 9,0, pod siodłem skakał na 8,5, a za potencjał konia skokowego otrzymał 9,08, co było notą najwyższą tego testu ! Jako 6-latek był niepobity w konkursach dla młodych koni, w tym m.in. w Ermelo, Roosendaal i Zuidbroek, czyli tam , gdzie odbywają się najważniejsze konkursy dla młodych ogierów w Holandii. Dallas wygrał konkursy w Potędze Skoku w Oslo i Falsterbo, a także konkursy 145 cm w Oslo i Arezzo. Jest synem Douglas VDL, który z powodzeniem startuje na zawodach międzynarodowych na poziomie do 150 cm pod Conorem Swailem. Do grona jego najlepszych potomków startujących w skokach zaliczyć należy klacz Suma’s Zorro, która brała udział w WEG w Normandii’2014 i zwyciężała wiele razy w konkursach Grand Prix (np. w Spruce Meadow w 2017), Dougie Douglas, który został sprzedany za 1,4 mln euro na jednej z aukcji i wygrał Grand Prix i Puchar Narodów w Odense (DEN) (a dokonał tego w ciągu jednym zawodów), kl. Dha Dha HDH wygrała GP w Fontainbleau, a Dassler zwyciężył w Potędze Skoku w Liverpool. Douglas VDL pozostawił również wielu synów, którzy nie tylko spełniają się w roli ogierów, ale także świetnych koni sportowych, w tym gronie znalazł wspomniany ogier Dallas VDL, a także : Camillo VDL, Dakar, Icarus, Hero Blue i Impressive VDL.

Ojcem babki klaczy Honeymoon jest jeden z najlepszych w historii hodowli koni wierzchowych, a szczególnie w Holandii, ogier Indoctro pref.

Ojciec Źrebaka

Casallcento PS

Hornellaia

Casallco

Gecenta

Dallas VDL

Ilary BZ

Casall

Zelda IV

Cento

Gertie

Douglas VDL

Wonder A.S.

Indoctro pref

Unite

Hodowca

Hodowca: Mateusz Pięt
Właściciel: Aleksandra Naleszkiewicz