PL
EN

Holly
Sprzedany za: 7 200 €

rasa

Polski koń szlachetny półkrwi

data urodzenia

15.03.2020 r.

maść

kara

zobacz video

Oldenbubrska jakość, trakeńska elegancja Kara klaczka Holly to córka uznanego podczas Kӧrungu Oldenburskiego w roku 2018 ogiera Don Luxury, syna Czempiona Kӧrungu Oldenburskiego z roku 2013 oraz Czempiona DWB (2014 r.) – reproduktora Don Deluxe, który zasłynął jako rekordzista aukcji OLD, gdzie został zakupiony za kwotę 910.000 euro. Ogier ten łączy krew legendarnych dresażowych reproduktorów – De Niro, który przez lata plasował się na 1. miejscu rankingu WBFSH, oraz nie mniej zasłużonego dla hodowli og. Rubinstein. Matka og. Don Luxury – Wolke – to pełna siostra słynnego reproduktora Wolkentanz I, zwycięzcy Bundeschampionatu, a córka słynnego reproduktora Weltmeyer.

Matką klaczki Holly jest Herbia, której córka Hariett zajęła I miejsce podczas Lubuskiego Święta Konia w Starym Kisielinie. Herbia jest córką trakeńskiego ogiera Silver, który z powodzeniem startował w skokach przez przeszkody do klasy Grand Prix włącznie, m.in. zajął VI miejsce w konkursie GP na ZO-B w Olszy. Wśród jego potomków odnajdujemy jednak utalentowane konie ujeżdżeniowe, takie jak Princ i Ałtaj (również ogier uznany, IV m. MPMK-A koni 4-letnich) oraz wszechstronnie uzdolnione, jak WKKW-ista Optimus. Ogier Silver to syn reproduktora Sixtus, V-ce Czempiona Kӧrungu Trakeńskiego, który w hodowli pozostawił po sobie 13 uznanych synów oraz 45 klaczy z premią państwową.

Holly od pierwszych dni życia imponuje sprężystością i elastycznością ruchu oraz bardzo poprawną budową, ze świetnie osadzoną szyją – cechami, które są znakami markowymi jej dziadka - ogiera Don Deluxe. Jeśli dołożyć do tego trakeńską lekkość i elegancję od strony matki, otrzymujemy klaczkę będącą zarówno doskonałym materiałem do hodowli, jak i koniem w pożądanym dziś typie konia sportowego, który z pewnością za kilka lat dowiedzie swej wartości na arenach konkursowych.

Ojciec Źrebaka

Don Luxury

Herbia

Don Deluxe

Wolke

Silver

Hera

De Niro

Egoistin

Weltmeyer

Lovely

Sixtus

Shannon Sypmhony

Harwest

Halina

Hodowca

Marek Piętka