PL
EN

High Life
Sprzedany za: 5 200 €

rasa

Polski koń szlachetny półkrwi

data urodzenia

10.03.2020 r.

maść

kara

zobacz video

Czarna perła Ojciec klaczki High Life - ogier Kanndarco, po zaliczeniu testu 14-dniowego w Schlieckau w 2016 roku z oceną 8,28 pkt (możliwości skokowe 9,5 pkt, chęć do pracy 9 pkt) znalazł się pośród najlepszych w roczniku w 2017 roku w ZT Münster-Handorf z oceną 8,67 (możliwości skokowe 9 pkt). Na drugim miejscu zdał próbę dla ogierów w Verden w 2018 roku, gdzie jeszcze raz pokazał się z bardzo dobrej strony we wszystkich elementach i ponownie wykazał się wysokimi walorami skokowymi (ocena 8,77 pkt). Kanndarco to potomek niezwykle zasłużonego og. Kannan – jedynego na świecie reproduktora skokowego, który nieprzerwanie przez 10 lat utrzymywał się w top20 rankingu WBFSH. Matka to z kolei córka innej światowej gwiazdy – og. Darco.

Rodzina klaczki High Life pochodzi ze Stadniny Koni Walewice, a wywodzi się ze znakomitej rodziny klaczy Zuzanna xo. Z rodziny tej pochodzi wiele cennych ogierów – Hillon, Hektor, Huf ( 4m. ZT), Hakim Bej (Czempion Koni 6-letnich w ujeżdżeniu, III m. w MPMK-A koni 5-letnich.), Horyzont, czy Horn ( IV m. w ZT Bogusławice), a także skoczny, nieodżałowany ogier Haracz (po Sebastian) – wicemistrz Polski koni 6-letnich, skoczek kl. C. Jednakże najbardziej znanym koniem z tej rodziny jest wyśmienita wkkw-istka klacz Hatteria – Mistrzyni Polski Młodych Koni w skokach, zwyciężczyni konkursów CIC*, wysoko notowana w CIC3*, CCI3*, brązowa medalistka MP Seniorów w WKKW, uczestniczka ME Sen. w Luhmulen 2011. Z tej samej rodziny wywodzi sie ogier Artinus sp – Mistrz Polski w skokach czterolatków, wicemistrz MPJun. w skokach. Ojcem klaczy Hexa, matki kl. High Life jest wybitny skoczek i reproduktor – ogier Arcus xx, dwukrotnie złoty, a raz srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w skokach przez przeszkody. Klacz Hexa zajęła dwukrotnie III miejsce podczas Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Szlachetnych w KJ Zbyszko.

Klaczka High Life to prawdziwa perełka, będąca wynikiem mieszanki genów ogiera Kanndarco, którego potomstwo zwykło odznaczać się dużymi ramami, atletyczną budową i elastycznym ruchem, oraz bezcennego dolewu krwi ogiera Arcus xx, który sprawił, że klaczka jest źrebięciem niezwykle szlachetnym, w bardzo nowoczesnym typie.

Ojciec Źrebaka

Kanndarco

Hexa m

Kannan

Withney van de Kiekenhoef

Arcus xx

Haida m

Voltaire

Cemeta

Darco

Granita

Cross xx

Arkada xx

Elsing oo

Haitanka m

Hodowca

Zbigniew Kruk