PL
EN

Hero

rasa

Polski koń szlachetny półkrwi

data urodzenia

17.03.2019 r.

maść

siwa

Zjawiskowy ogierek Hero jest synem urodziwego, obdarzonego zrównoważonym charakterem ogiera Heiline’s Zanzier, brązowego medalisty MPMK-A w roku 2017 i Mistrza Polski Młodych Koni w 2018 r.

Matka - angloarabska klacz Husaria wywodzi się z zasłużonej w Stadninie Koni Walewice rodziny klaczy Zośka xo (po Larrey). Zwyciężyła w próbie dzielności klaczy w ZT Bogusławice ’2012. Uczestniczyła też wielokrotnie w wystawach hodowlanych – podczas Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Ras Szlachetnych w KJ Zbyszko przypadła jej druga lokata , natomiast rok później na tej samej imprezie zajęła miejsce trzecie. Jest ona półsiostrą startującego z sukcesami w WKKW i zasłużonego dla hodowli ogiera Huzar. Wspomniana klacz jest córką wyhodowanego we Francji angloarabskiego ogiera Nabucho du Serein, który dał się poznać jako wartościowy koń sportowy, startując w WKKW, a następnie jako ojciec koni startujących w wielu dyscyplinach – Diadem startował w MPMK w ujeżdżeniu i WKKW, klacz Berenika przemierzała setki kilometrów podczas zawodów w rajdach długodystansowych, a Domingo i Dolina z powodzeniem brały udział w gonitwach na WTWK Partynice.

W rodowodzie ogierka Hero występuje również ogier Toledo xx, ojciec tak dobrych WKKWistów jak Fazer xo, Bon xo, Figiel xo, Dworus xo, Maestro xo czy Magnolia xx. W dalszym pokoleniu znajdujemy ogiera tak wielkiej urody jak i sercu do skoków – Emetyta – Czempiona Koni 6-letnich WKKW, czempiona Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, którego użyto w hodowli nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech i Holandii.

Analizując rodowód ogierka Hero należy pamiętać, że połączenie ogiera z linii zachodnich z klaczą angloarabską już wielokrotnie dawało doskonałe rezultaty, czego najlepszym przykładem są dwa czołowe konie legendarnej amazonki Isabell Werth – Bella Rose i Emilio, których matki pochodzą po ogierze xo Cacir. Podobnie angloarabski Inschallah odegrał znaczącą rolę w hodowli koni oldenburskich, dając m.in. klacz Elektia V, matkę słynnych reproduktorów Rohdiamant i Royal Diamond, jak również konie sportowe klasy Grand Prix.

Klacze angloarabskie stanowią doskonałe podłoże dla hodowli najwyższej klasy koni sportowych, dodając potomstwu kondycji i poprawiając jakość tkanek, a jednocześnie nie degradując cech ogiera. Dobitnym przykładem opisanej zależności jest magnetyzujący Hero, który stanowi wspaniały efekt przemyślanej koncepcji hodowlanej, łącząc najlepsze przymioty swoich przodków.

Ojciec Źrebaka

Heiliene’s Zanzier

Husaria

Blue Hors Zack

Danceline S

Nabucho du Serein AA

Huanita

Rousseau

Orona

De Niro

Lacarna

Ryon d’Anzex AA

Gaydge Palmoroux AA

Toledo xx

Herodiana m

Hodowca

Zbigniew Kruk

Zbigniew Kruk to prężny przedsiębiorca branży spożywczej, ale także miłośnik przyrody, koni i jeździectwa. Te pasje zaowocowały założeniem klubu jeździeckiego Zbyszko, przy którym powstała stadnina koni będąca obecnie, ze stadem liczącym 250 sztuk, największą jednostka hodowlana na terenie woj. Łódzkiego i jedną z największych w Polsce. Klub Jeździecki Zbyszko specjalizuje się w zaprzęgach, gdzie największe sukcesy dla klubu odnosi Sebastian Bogacz, zdobywca brązowego medalu MŚ w 2018 r., oraz skokach przez przeszkody. W tej dyscyplinie sukcesy odnoszą Andrei Shalohin i Olga Sorokina, którzy doprowadzili KJ Zbyszko do zwycięstwa w Polskiej Lidze Jeździeckiej w 2016 r.