PL
EN

Helios MT
Sprzedany za: 3 600 €

rasa

Oldenburska

data urodzenia

12.05.2019 r.

maść

gniada

Szlachetny i efektowny w ruchu ogierek Helios MT jest synem ogiera Heiline’s Zanzier, uczestnika MŚMK w roku 2018 i Mistrza Polski 5-latków ‘2018.

Źrebię pochodzi z hodowli p. Marka Twardaka, który wyhodował również jego matkę - klacz Tequila, która zdała pozytywnie próbę dzielności w ZT w Doruchowie, gdzie otrzymała wysokie noty za ruch oraz charakter.

Tequila jest córką oldenburskiego ogiera Ron William old, czempiona kӧrungu oldenburskiego w 2003 r., który łączy w sobie linie ogiera Rubinstein westf i Donnerhall old, a sam jest ojcem oldenburskiego uznanego ogiera Rolex TP, czy startującego na poziomie GP wał. King Ron P sp.

Druga matka ogierka Helios MT - hanowerska klacz Grease urodziła w hodowli Marka Twardaka 11 źrebiąt - wszystkie konie zostały poddane próbom dzielności, w hodowli zostały trzy córki: Grace Kelly, Ginger i właśnie Tequila, której pierwsze źrebię - klaczka Dalida (po Sir Europe) została sprzedana na ubiegłorocznej Cichoń Foals Auction w Radzionkowie za 4,5 tys. euro. Grease jest także matką ogiera Gaugin ( 4 m. MPMK-A), ogiera Goethe (1 m. ZT Bogusławice), klaczy Granulka (2 m. ZT), Ginger ( 3m. ZT Doruchów), Goplana (2 m. ZT Biały Bór). Matka klaczy Grease, klacz St.Pr.St. Desiree (po Delano han), jest trzecią matką ogiera Royal Prince, uznanego m.in. dla związku hanowerskiego, oldenburskiego, irlandzkiego i AHS (Hanowerski Związek w USA).

Helios MT to wynik doskonale sprawdzającej się koncepcji hodowlanej, gdzie nowoczesny młody ogier, jakim jest Heiline’s Zanzier, został wykorzystany na reprezentującej klasyczne, sprawdzone linie hodowlane matce. Efektem jest pozbawione słabych stron źrebię o imponującym eksterierze i fantastycznym, bardzo elastycznym ruchu, które bez wątpienia wyrośnie na konia sportowego wysokiej klasy, jednocześnie zachowując swój potencjał hodowlany.

Ojciec Źrebaka

Heiliene’s Zanzier

Tequila

Blue Hors Zack

Danceline S

Ron William

Grease

Rousseau

Orona

De Niro

Lacarna

Rohdiamant

Caronda

Graf Top

Desiree

Hodowca

Marek Twardak

Miłośnikiem koni jest od dzieciństwa, a pierwszego konia kupił w Niemczech w 2003 roku i była to, wówczas 3-letnia, klacz hanowerska Grease (Graf Top x Delano), którą posiada do dziś. Klacz ta dała początek rozwojowi prowadzonej w Bystrzycy Górnej hodowli, w której obecnie znajduje się dziesięć koni.

W gospodarstwie Marka Twardaka zazwyczaj rodzi się jedno źrebię rocznie, choć odnoszone w ostatnich latach sukcesy skłaniają Hodowcę do stopniowego powiększania stada. Jednym z przełomowych momentów było zwycięstwo wyhodowanego przez Marka Twardaka ogiera Goethe podczas Zakładu Treningowego w Bogusławicach w 2013 r., a kolejnym sprzedaż klaczki Dalida w trakcie zeszłorocznej aukcji w Radzionkowie.

Co ważne, przebywające w hodowli klacze są wykorzystywane użytkowo, co stanowi doskonałą weryfikację ich charakterów i pozwala Hodowcy na dokonanie selekcji hodowlanej pod tym kątem.