PL
EN

Fürst Friederick AS

rasa

oldenburska

data urodzenia

25.04.2023

maść

skarogniada

zobacz video

Charyzmatyczny ogierek o zjawiskowej aparycji i wyśmienitym pochodzeniu Jak na prawdziwego księcia przystało, ten charyzmatyczny ogierek cechuje się zjawiskową aparycją i wyśmienitym pochodzeniem. Imponuje zjawiskowym galopem, który z pewnością będzie robić niesamowite wrażenie na czworobokach!

Fürst Zonik PS uzyskał premię podczas kwalifikacji ogierów oldenburskich i z całą pewnością wiele ze swoich przymiotów przelał na prezentowanego tu swego potomka. Fürst Zonik zakład treningowy zakończył z imponującą oceną 9,0 za jezdność od jeźdźca testera, a jego chody zostały ocenione także na 9.0 podczas próby w Schlieckau. Zrobił fantastyczne wrażenie pierwszym rocznikiem swojego potomstwa. Bardzo silnie przekazuje swoją charyzmę, prawidłową budowę i spektakularną mechanikę chodów.

Został połączony ze zinbredowaną na legendarnego De Niro klaczą Dejanira, córką ogiera De Janeiro, który startował w ujeżdżeniu na poziomie St.Georg/Inter I pod Kayą Pawlowską/GER, ale nie został zbyt szeroko użyty w hodowli. Jest ojcem ogiera Durello, który również z powodzeniem prezentował swoje walory w ujeżdżeniu, w konkursach dla młodych koni, inny jego potomstwk – ogierek De Corian zdobył premię w czasie czempionatu źrebiąt.

Fürst Friederick AS jest reprezentantem rodziny klaczy Machteld (Hannover Stutenstamm 1190106, Schridde 619), z której wywodzi się m.in. ogier Worldman, który starując w ujeżdżeniu wygrał blisko 17.000 euro, natomiast czworoboki na zawodach rangi międzynarodowej przemierzał wał. Amigo 23, który startował pod Georgiem Theodorescu i uzbierał ponad 44.000 euro. W rodzinie tej na świat przyszedł także Windhalm 3 - wicemistrz Bundechampionatu – w kat. koni – letnich, zaś światową sławę w WKKW zrobił wał. Diaz 8 startując pod Detlefem Böhlmannem.

Pochodził z niej również ogier Windwurf han, szeroko użyty w polskiej hodowli koni sportowych, szczególnie w SK Nowielice. Jest ojcem ogiera Czuwaj – ojca wyśmienitych koni sportowych – ogiera Rubikon, który odnosił sukcesy w skokach na arenie międzynarodowej i znanego wszystkim miłośnikom dyscypliny ujeżdżenia, odnoszącego światowe sukcesy pod Michałem Rapcewiczem, wał. Randon.

Ojciec Źrebaka

Fürst Zonik

Dejanira

Fürstenball

Zantana

De Janeiro

Dacoma

Furst Heinrich

Maradonna

Glock's Zonik NOP

Sondra

De Niro

Wendy

De Niro

Gremona

Hodowca