PL
EN

Fluttershy Jak Malowana

rasa

hanowerska

data urodzenia

09.06.2022 r.

maść

skarogniada

zobacz video

Długonoga hanowerska klaczka z doskonałej rodziny żeńskiej Bardzo urokliwa, żeńska, w szlachetnym typie klaczka Fluttershy Jak Malowana zwraca na siebie uwagę swoją lekkością i elastycznością, zarówno w kłusie, jak i galopie. Podczas Dni Hanowerskich w Kunowie w tym roku została drugą wiceczempionką klaczek ujeżdżeniowych i zdobyła tytuł International Gold Medal Foal.

Jest córką ogiera Fürst Zonik PS, zwycięzcy kwalifikacji ogierów, który Zakład treningowy zakończył z imponującą oceną 9,0 za jezdność od jeźdźca testera, a jego chody zostały ocenione także na 9.0 podczas testów w Schlieckau. Zrobił fantastyczne wrażenie pierwszym rocznikiem swojego potomstwa. Bardzo silnie przekazuje swoją charyzmę, prawidłową budowę i spektakularną mechanikę chodów.

Matka, La Grande E dała już szereg bardzo dobrych źrebiąt docenianych na wielu wystawach hodowlanych. I tak: klaczka Saheylu Jak Malowana i ogierek Freedom Jak Malowany zajęły 1 miejsca i tytuły International Gold Medal Foal podczas hanowerskiej wystawy źrebiąt w Kunowie w latach 2018 i 2022 r. Wspomniana klaczka Saheylu w wieku 2 lat zdobyła tytuł Czempionki Koni Ujeżdżeniowych 2-letnich w Radzionkowie w 2020 r. Sukcesy w klasie S w Niemczech odnosi syn klaczy La Grande E, ogier Helatio E, a w Polsce ogier Diverso startuje z powodzeniem na poziomie klasy C w ujeżdżeniu i był dwukrotnym Akademickich Mistrzostwach Polski.

Ojcem klaczy La Grande E jest Londonderry, który został wybrany Hanowerskim Ogierem Roku 2013. W 1997 roku wygrał próbę dzielności, a rok później osiągnął fenomenalny indeks ujeżdżeniowy w Adelheidsdorf. Dał ponad 40 synów z licencją i ponad 660 klaczy hodowlanych, w tym blisko 160 z państwową premią (St.Pr.St.). Jego potomstwo, w liczbie ponad 1100 sztuk, wygrało ponad 600.000 euro startując do poziomu Grand Prix włącznie.

Dziadkiem ze strony matki jest legendarny ogier Weltmeyer, który pozostawił po sobie plejadę doskonałych koni ujeżdżeniowych, wielu uznanych synów oraz wysoko notowane córki, no i niezliczone ilości sportowców z najwyższych podiów. Wygrał wszystkie z prób dzielności, został DLG Championem w 1989 rok oraz Hanowerskim ogierem roku w 1998.

Klacz Fluttershy Jak Malowana pochodzi z rodziny klaczy Dyra (Hannover Stutenstamm 2194602), z której wyszedł także znakomity reproduktor Fabriano, uczestnik Olimpiady w Rio de Janeiro.

Ojciec Źrebaka

Fürst Zonik

La Grande

Fürstenball

Zantana

Londonderry

Wanja

Furst Heinrich

Maradonna

Glock's Zonik NOP

Sondra

Lauries Crusador xx

Windsor Queen

Weltmeyer

Debby

Hodowca