PL
EN

Fabio

rasa

Polski koń sportowy (PZHK)

data urodzenia

04.06.2021 r.

maść

gniada

zobacz video

Sprawdzeni w wysokim sporcie rodzice - najlepszy droga do sukcesu! Gniady Fabio wyróżnia się nowoczesnym typem i dużą jakością we wszystkich 3 chodach. Jest on synem ogiera Furstentraum, który zwraca na siebie uwagę nie tylko urodą i szlachetnością, ale przede wszystkim osiągnieciami sportowymi i hodowlanymi. Przed zakupieniem przez Cichoń Dressage ogier ten startował pod duńską zawodniczką Victorią Valentin, osiągając wyniki przekraczające 70%. Już w trakcie pierwszego sezonu startowego pod Michałem Cichoniem również zbliżył się do tego poziomu, zdobywając noty rzędu 68-69%. W 2018 r. para ta zdobyła srebrny medal Halowego Pucharu Polski, a następnie stanęła na najwyższym stopniu podium konkursu Pucharu Narodów w węgierskim Mariakalnok. W sezonie 2020 Fürstentraum startował pod Mateuszem Cichoniem na poziomie małej rundy, zdobywając wyniki zbliżone do 70%, gdzie imponował przede wszystkim jakością elementów wykonywanych w galopie.

Najwybitniejsza córka Fürstentrauma – Well Done de la Roche wraz ze szwedzkim zawodnikiem Patrikiem Kittelem zajęła w 2018 roku V miejsce podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon, osiągając w programie GPS wynik 79,7% oraz znalazła się w składzie szwedzkiej ekipy na IO w Tokio, gdzie niestety nie wystartowała z powodu doznanego urazu.

Matka ogierka Fabio, klacz Ulinda KWPN startowała w swoim rodzinnym kraju w ujeżdżeniu do kl. ZZZ włącznie, na próbie dzielności dla klaczy w Tolbert uzyskała wysokie oceny 8,0 za postawę i równowagę oraz jezdność. Obdarzona jest bardzo dobrym, obszernym stępem, obszernym, elastycznym, zrównoważonym kłusem i galopem, który wyróżnia pożądany impuls i samoniesienie. W Holandii Ulinda dała wał. Kassanova LCN, który startuje w ujeżdżenu do kl. M1. Jej matka, klacz Par Excellance dała również konia Special Coloured startującego w konkursach Inter II. Bliskim krewnym klaczy Ulinda jest ogier Heruto (po Doruto), który pod Coby van Baalen startował w konkursach Grand Prix.

Ojciec klaczy Ulinda, ogier Olivi KWPN , potwierdził swój genetyczny potencjał odnosząc sukcesy w konkursach Grand Prix pod Marc Boblet z Francji. Świetnie sprawdził się również w roli reproduktora dając konie klasy Grand Prix, takie jak: Mitsuko, Thialf, Udor, Uniesco ( 1m. w GP na CDI3* Gotemba (JPN), Udor, Unique ( 1m. w GP w CDIU25 Deauville), Triviant 2 (1m. w GP na CDI3* Caledon ON (CAN), Aristo, Amadeus czy Benzi Landro (1 m. w GP na CDI3* Cascais i Granada).

Ojciec Źrebaka

Fürstentraum

Ulinda

Fuerst Heinrich

Maikiki

Olivi

Par Excellance

Florestan I

Dawina

Koenigstraum xx

Fuerstin Maika

Jazz

Halla Utopia

Weyden

Folinda

Hodowca

Katarzyna Sabitov