PL
EN

F.

rasa

oldenburska

data urodzenia

28.06.2022 r.

maść

skarogniada

zobacz video

Charyzmatyczna oldenburska klaczka o doskonałym rodowodzie Pochodzenie zobowiązuje -wnuczka klaczy Gesina, kuzynka czempionek Oldenburga

Niezwykłej urody, żeńska, dynamicznie poruszająca się na każdym pokazie, gniada córka ogiera Feinrich, to kolejna, bardzo ciekawa oferta na tej aukcji. Klaczka jest świetną kandydatką nie tylko na konia sportowego, ale także na przyszłą klacz hodowlaną.

Jej ojcem jest Feinrich w 2015 roku został zwycięzcą licencjonowania ogierów, a próbę dzielności ukończył z doskonałymi ocenami. W 2018 roku wygrał zawody w ujeżdżeniu młodych koni w swojej grupie wiekowej, zakwalifikował się do mistrzostw Niemiec, od tego czasu zajmuje czołowe lokaty na zawodach ujeżdżeniowych klasy M** z Brandi Roenick/USA i kontynuuje trening już na wyższym poziomie. Spośród jego potomstwa najbardziej znane są jego córki: słynna czempionka Oldenburga Faraglioni OLD i Nizelle – finalistka KWPN Elite Mare Show . Liczne potomstwo z pierwszych roczników odnotowywało zwycięstwa i czołowe lokaty w zawodach młodych koni, trzech jego synów posiada już licencje.

Matka prezentowanej klaczki, Viviana to córka ogiera Vis a Vis, zdobywcy premii podczas kwalifikacji ogierów, ma także na koncie liczne, punktowane miejsca w konkursach dla młodych koni. Jest ojcem kilku klaczy z premią państwową, które świetnie pokazują się na czworobokach. W gronie tym znalazły się Pretoria I i II, Meks Vatacomba i Valentin 152. Vis A Vis jest synem znamienitego ogiera Vitalis, mającego na koncie nie tylko liczne zwycięstwa w konkursach do St.George włącznie. Jest ojcem ponad 50 ogierów z licencją i ponad 200 klaczy hodowlanych, w tym blisko 50 z premią państwową.

Prezentowana klaczka wywodzi się z rodziny klaczy Königsaue ur. w 1904 r. (Hannover Stutenstamm 1190408, Schridde 456), z której pochodzi wiele ogierów (Frustra I i II, Lasur, Winston Medoc, Warkando K) , klaczy odnoszących sukcesy na wystawach regionalnych i o zasięgu krajowym w Niemczech (Frieda FJ, Rosa Nova, Winifred B), a także konie ujeżdżeniowych.

Ojciec Źrebaka

Feinrich

Viviana

Furst Heinrich

Gesina

Vis a Vis

Amira

Florestan I

Dawina

Sir Donnerhall I

Gesine

Vitalis

Florenz

Amidou

Fee

Hodowca