PL
EN

Epic Gamer

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

21.04.2023

maść

skarogniada

zobacz video

Stworzony do gry w najwyższej lidze! Emanujący potencjałem ogierek Epic Gamer jest owocem koncepcji połączenia dwóch bardzo utalentowanych koni, które już młodym wielu dosięgnęły szczytów osiągnięć sportowych.

Jego ojcem jest rewelacja sezonu 2022 - ogier Escanto PS. To dwukrotny rekordzista prób dzielności, na których zaimponował swoimi niezwykłymi możliwościami. Doceniono jego bardzo dobre chody podstawowe (9,0 za kłus, 9,5 za galop, 8,5 za stęp) i fantastyczną jezdność - 10, był jedynym ogierem, który zakończył próbę z oceną powyżej dziewięciu pkt., a dokładniej 9,12. W tym samym roku równie świetnie spisał się podczas testu w Vechcie. „Zawsze imponująco skupiony, a jednocześnie bardzo uważnie reagujący na pomoce jeźdźca. Ogier z niesamowitą dynamiką, równowagą i piękną kadencją w ruchu” – tak komentowali sędziowie, którzy wraz z jeźdźcem testowym przyznali wymarzoną notę 10 za chęć do pracy i 9,7 za jezdność. Z siłą dziedziczenia ogiera Escanto PS, który w tym roku zaprezentował swój pierwszy rocznik źrebiąt, hodowcy wiążą duże nadzieje.

Matką ogierka Epic Gamer jest niemniej utalentowana klacz Gigi Lady. Klacz ta zwraca na siebie uwagę, gdy tylko wkroczy na czworobok. Emanuje elegancją, prezencją, wspaniałymi, ekspresyjnymi chodami, w tym galopem pod górę. Nie dziwi więc fakt, że zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu, następnie doszła do poziomu małej rundy.

Równie imponujący jest jej rodowód. Jest ona córką ogiera United, który zachwycał nie tylko wynikami sportowymi, ale i hodowlanymi. Przekazywał świetny ruch, który można było u niego podziwiać, gdy wygrał próbę dzielności KWPN z wynikiem 9,5 za kłus, 9,5 za galop i 9,5 za predyspozycje do ujeżdżenia. Dał plejadę koni, które doskonale zaprezentowały się w czasie Mistrzostw Świata Młodych Koni w Verden, w gronie tym znajdujemy: Avanti, Brooklyn i TC Athene. Zarówno Avanti, jak i TC Athene osiągnęły wyjątkowe wyniki, zostając Mistrzami Europy w kat. młodych jeźdźców – TC Athene z Jeanine Nieuwenhuis w 2016 r. i Avanti pod Anne Meulendijks w 2014 r. Sam United demonstrował wielki talent do piaffu i pasaży, ale pechowa kontuzja szyi wykluczyła go niestety z dalszej kariery sportowej. United jest także ojcem Bordeaux, czempiona KWPN Stallion Inspection, klaczy Brooklyn - czempionki klaczy KWPN i Pavo-Cup dla 4-letnich koni ujeżdżeniowych (TC Athene) w 2009 roku. Warto też podkreślić, że całe potomstwo og. United słynie z doskonałych charakterów !

Ojciec Źrebaka

Escanto PS

Gigi Lady

Escamillo

Fairytale PS

United

Phantom Lady

Escolar

Casilla

Furstenball

Thery

Krack C

Nessica

Mythens xx

Iris

Hodowca