PL
EN

Earth Angel B

rasa

Polski koń sportowy (PZHK)

data urodzenia

18.05.2021 r.

maść

kara

zobacz video

Bezkompromisowa jakość chodów i wrodzone piękno Bardzo elegancki, w ultranowoczesnym, lekkim typie ogierek Earth Angel B imponuje we wszystkich trzech chodach, a szczególnie wyniosłym galopie. Jest wielce prawdopodobne, że walory ruchowe odziedziczył w głównej mierze pod swym ojcu, ogierze Radius SWB, który rozpoczął swoją karierę świetnym wynikiem podczas zwycięskich Kwalifikacji Ogierów w 2019 r., gdzie uzyskał najwyższą bonitację i wyśmienite oceny za chody. Ogier ten niesie ze sobą nie tylko świetne możliwości ruchowe i nieprzeciętny eksterier, ale również nowoczesny i „świeży” rodowód, co bardzo cenne we współczesnej hodowli koni ujeżdżeniowych. Podczas finału Polowej Próby Dzielności Ogierów w Lesznie po raz kolejny zostając najlepszym ogierem ujeżdżeniowym z fantastycznymi notami 8 pkt za stęp, 7.9 pkt za kłus, 8,7 pkt za galop i notą 8,5 za predyspozycje do ujeżdżenia, przyznaną przez występującą w roli jeźdźca testera Darię Kobiernik. W roku 2021 dwukrotnie zwyciężał w eliminacjach MPMK, zdobywając noty powyżej 8 pkt.

Małopolska klacz Essemara to Wiceczempionka Polowej Próby Dzielności Klaczy w Janowie Podlaskim w 2016 roku. Klacz ta pochodzi z najbardziej zasłużonej dla hodowli koni małopolskich w Janowie Podlaskim rodziny klaczy Tirana o ur. 1937 (po 526 Hermit III-17 o). Rodzina dostarczyła niezliczonej ilości zwycięzców wystaw hodowlanych, w tym KWZH czy Narodowego Młodzieżowego Czempionatu Koni Rasy Małopolskiej w Białce, a także klaczy hodowlanych i ogierów licencjonowanych. Do najcenniejszych klaczy z tej rodziny należała klacz Emerycha, matka ogierów Emetyt, Emir i Efekt, które okazały się ponadprzeciętnymi końmi sportowymi, ale także reproduktorami.

Essemara jest córką ogiera Frazes m, który wykazał się dużym talentem zarówno do skoków jaki w WKKW. Wygrał MPMK-C w kat. koni 4-letnich i uplasował się w pierwszej dziesiątce na MP-S, niezliczoną ilość razy zajmował płatne miejsca na zawodach rangi do CSI3* włącznie. Zasłużył się w hodowli dając ogiery: Jaśmin, Biesiadnik czy Dionizos - Czempiona ZT Bogusławice, V-ce Czempiona MPMK-B 5-latków i zwycięzcę MPMK-B w kat. koni 6-letnich.

Ojciec Źrebaka

Radius

Essemara AA

Revolution

Womanthika M

Frazes AA

Esencja

Rocky Lee

Rochelle

OO Seven

Romathika M

Sebastian

Fryga

Jalienny

Eminencja

Hodowca

Agnieszka Borysiuk