PL
EN

Dinamite

rasa

hanowerska

data urodzenia

12.05.2022

maść

gniada

zobacz video

Doskonały rodowód, zbudowany na odnoszących sukcesy sportowe przodkach Potomek utalentowanej klaczy i znakomitego ogiera

Zwracający uwagę urodą i charyzmą ogierek Dinamite jest potomkiem rodziców, którzy mają za sobą karierę sportową. Jest on pełnym bratem klaczy Diascada, która z powodzeniem startowała w konkursach skoków Małej Rundy i dała uznanego dla AES ogiera Constable rozpoczynającego właśnie swą karierę sportową.

Ojciec ogierka Dinamite, słynny ogier Diarado to już ikona hodowli koni sportowych na świecie. Obecnie znajduje się w gronie 20 najlepszych reproduktorów skokowych Świata wg Rankingu WBFSH. Jest zwycięzcą holsztyńskiego körungu i próby dzielności, na której otrzymał rekordowo wysokie noty, zdobył brązowy medal na Czempionacie Niemiec, uzyskując dwie imponujące noty 9,0. Jego potomstwo wygrało ponad 2 mln euro, w tym blisko 200 koni startowało w konkursach klasy S. Do hodowli zakwalifikowano prawie 60 jego synów, a 350 klaczy użyto w hodowli, w tym ponad 40 z premią państwową (St.Pr.St.).

Matka, klacz Gundi startowała z powodzeniem w skokach na poziomie 145 cm. Swój talent przekazuje za potomstwo, w gronie którego znalazł się wał. Lordanz, który odnosił sukcesy pod Aleksandrą Cebulak, Tomaszem Miśkiewiczem, a także swoją hodowczynią - Iloną Turowską w konkursach do 145 cm. Matka klaczy Gundi, Ramina odnosiła sukcesy na arenie międzynarodowej na wysokości 140 cm, a jej 2.matka – Gilda - na wysokości 130 cm. Ponadto Ramina jest pełną siostrą klaczy Ramilda, babki klaczy Chacclana, na której startował Jarosław Skrzyczyński.

Gundi jest córką hanowerskiego ogiera Goodman, który już od początku zapowiadał się na świetnego ogiera. W 1997 roku na próbie dzielności w Adelheidsdorf , demonstrując wysokie walory zarówno w skokach jak i ujeżdżeniu, zajął drugie miejsce na 37 ogierów uzyskując imponujący indeks 133,34. Goodman dał 2 ogiery uznane i 76 klacze hodowlane. W bazie niemieckiej zarejestrowano ponad 180 sztuk jego potomstwa startującego w skokach, do klasy S doszło 12 koni.

Ogierek Dinamite jest przedstawicielem rodziny klaczy Steingilde (Hannover Stutenstamm 2194603, Schridde 767), z której wywodzą się takie ogiery uznane jak: Vittorio 8, For Keeps (skoki 160 cm), Broadway (skoki 140 cm), Stardano (skoki 140 cm), Stakkato’s Highlight, Cornets Iberio (skoki 160 cm), a także ogiery Laptop, Graf Top I i II.

1st Dam
GUNDI: sj 1.45m (POL), dam of:
LORDANZ: sj 1.45m (Tomasz Miśkiewicz) (POL)

2nd Dam
RAMINA: sj 1.40m

3rd Dam
GILDA: sj 1.35m, dam of:
WIELAND: sj Level 4 Test 1 / Advanced Medium Dressage

Ojciec Źrebaka

Diarado

Gundi

Diamant de Semilly

Roxette I

Goodman

Ramina

Le Tot De Semilly

Venise des Cresles

Corrado I

Kimberly III

Graf Grannus

Melissa X

Ramiro Z

Gilda

Hodowca