PL
EN

Delightfull Jak Malowany

rasa

hanowerska

data urodzenia

5.03.2023

maść

kasztanowata

zobacz video

Zachwyca od pierwszego spojrzenia! Delightful Jak Malowany Delightful Jak Malowany to charyzmatyczny ogierek o efektownym ruchu i niezwykle ciekawie skomponowanym rodowodzie,w którym wschodząca gwiazda hodowli ujeżdżeniowej – og. Don Sarkozy, został połączony z klaczą Twilight, , niosącą geny takich sław jak Totilas czy San Amour.

Jego ojciec Don Sarkozy to rosły, efektowny, kary ogier, który wyróżnia się ogromną dynamiką, wyniosłością i obszernością chodów, a także kadencją. Podczas kwalifikacji w Vechcie w 2021 roku wzbudził podziw sędziów i widowni. Imponująca prezencja, poprawna budowa i trzy wyjątkowe podstawowe chody łączą się w niemal idealną kombinację. Równie niezwykła jest siła genetyczna całej jego linii, z obecnością ogiera Donnerhall i cenną skokową jakością wniesioną poprzez obecność zawsze cenionych reproduktorów takich jak Landgraf, Calypso I i Pilatus.

Twilight Jak Malowana to zwyciężczyni Otwartego Czempionatu Koni Ras Szlachetnych 2021 w Radzionkowie. Łączy w sobie geny wielu legend hodowli ujeżdżeniowej. Jest wnuczką klaczy La Grande E (po Londonderry), która dała już wiele koni startujących w ujeżdżeniu w Niemczech i Polsce, czempionów wystaw hodowlanych źrebiąt i klaczy oraz koni aukcyjnych sprzedanych w Polsce i zagranicą. Matka klaczy Twilight JM to Starling (po San Amour) - Czempionka Klaczy Barzkowickiej Wystawy Hodowlanej w Barzkowicach w 2017. Przekazuje swoim źrebiętom dużą urodę, wzrost i dobry ruch.

Jej ojcem jest słynny Totilas, ogier znany każdemu miłośnikowi dyscypliny ujeżdżenia. To multimedalista Mistrzostw Niemiec, Europy i Świata. Ogier ten przeniósł ten sport w zupełnie nowy wymiar, a teraz udaje mu się robić to samo w hodowli. Jego pierwsze potomstwo w rekordowym czasie dotarło do finałowych etapów czempionatów i już zapewniło mu czwarte miejsce w światowym rankingu WBFSH najlepszych ogierów ujeżdżeniowych na świecie. Na Igrzyskach Olimpijskich 2021 w Tokio/JPN startowało trzech jego potomków, w tym Glock's Total US/Edward Gal/NED, który zajął szóste miejsce indywidualnie i Go Legend/Marlies van Baalen/NED, który zajął piąte miejsce z drużyną holenderską. Rekordowa liczba pięciu jego potomków startowała na Mistrzostwach Świata 2022 w Herning/DEN, wśród nich znalazły się Torveslettens Titanium RS2/Marieke van der Putten/NED, który z drużyną zajął piąte miejsce, a następnie wygrał Grand Prix Pucharu Świata w Mechelen /BEL, Birkhof's Topas FBW/Victoria Max-Theurer/AUT oraz zdobywca Burg Cup i Louisdor Prize Total Hope OLD/Isabel Freese/NOR. Wszyscy trzej znajdują się w grupie ponad 30 synów ogiera Totilas, podobnie jak wspomniany Glock's Total U.S. i Glock's Toto Jr. N.O.P./ - oba dosiadane przez Edward Gal/NED, jak również Governor-STR/Adelinde Cornelissen/NED, który był podwójnym Wicemistrzem Młodych Koni w ujeżdżeniu i drużynowo piątym na Mistrzostwach Europy.

Ojciec Źrebaka

Don Sarkozy

Twilight Jak Malowana

Don Allegro

Shakira

Totilas

Starling

Don Nobless

Finesse

Sarkozy

La Piquona

Gribaldi

Lominka

San Amour

La Grande E

Hodowca