PL
EN

Dauphine Varmeto

rasa

Oldenburska

data urodzenia

30.05.2021 r.

maść

kasztanowata

zobacz video

Lekkość chodów na najwyższym poziomie Szlachetna, żeńska, obdarzona bardzo dobrymi chodami klaczka Dauphine Vermeto jest córką ogiera Don Deluxe, Czempiona Körungu Oldenburskiego w 2013 r., po którym został w trakcie aukcji zakupiony przez Andreasa Helgstranda za rekordową kowtę 910.000 euro, by zasilić stawkę ogierów stacji Helgstrand Dressage. Don Deluxe zwyciężył w 35-dniowym teście dla ogierów DWB w roku 2015. Podczas testów hodowlanych i pokazów pod siodłem imponował niezwykłą obszernością i elastycznością chodów, szczególnie galopem „pod górę”. Największym atutem ogiera Don Deluxe jest wspaniały charakter i doskonała jezdność, a cechy te silnie przekazuje na potomstwo.

Klacz Carmen, matka klaczki Dauphine Varmeto, zdała z pozytywnym wynikiem stacjonarną Próbę Dzielności dla klaczy w Doruchowie z oceną 56,5 pkt. Pochodzi ze znakomitej rodziny klaczy Cyganka x,wsch.pr, z której to wywodzą się m.in. klacze Czarka (po Czubaryk xx) i Centura M (po Gluosnis xx), oraz ogier Caruso Nero (po Arcus xx).

Ojcem klaczy Carmen jest obdarzony lekkością chodów i perfekcyjną kadencją ogier Quaterback, wywodzący się z linii słynnego Quando-Quando. Zdobył on tytuł Czempiona Koni 3-letnich podczas Bundeschampionatu, podczas którego przyznano mu maksymalne noty 10,00 za kłus i galop. Wygrał 30-dniowy test dla ogierów z końcową notą 8,89, w tym za elementy ujeżdżeniowe 9,14, a skokowe 8,43 pkt oraz triumfował w szeregu konkursów dla młodych koni.

Ojciec Źrebaka

Don Deluxe

Carmen

De Niro

Egoistin

Quaterback

Centka

Donnerhall

Alicante

Rosario

Egotistin

Quaterman I

Passionata

Pumpers

Centuria

Hodowca

Michał Kaputa