PL
EN

Conthanne De Blue

rasa

oldenburska

data urodzenia

6.05.2023

maść

skarogniada

zobacz video

Sky is the limit! Ciemnogniada klaczka Conthanne de Blue przyciąga uwagę szlachetnością, poprawną budową i ekspresyjnym ruchem. Wiele walorów odziedziczyła po swoim ojcu, ogierze Conthargos.

Mówi się, że jego geny dodają skrzydeł, a dowodem na to jest imponująca ilość bardzo utalentowanego jego potomstwa. Konkursy międzynarodowe wygrały: Condarco - Grand Prix w Ocala/USA, Abril Iconthon - Puchar Świata w Kurytybie/BRA, Cocolina konkurs 150 cm w Calgary/Can, Conchento PS - Grand Prix w St. Tropez/FRA, Londynie/GBR, Genewie/SUI, Walencii/FRA i Vilamoura/POR, natomiast Concona była szósta w Grand Prix Hamburga a Cosa Nostra, majowa zwyciężczyni konkursu S** w München-Riem, wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Klacz Jadore Moi pod Sophie Leube wygrała CCIO4* WKKW w Boekelo/NED i zajęły szóste miejsce na Mistrzostwach Niemiec w Lumühlen.

Nie mniej imponująco wygląda strona żeńska rodowodu klaczy Conthanne de Blue. Jej matka - Catia de Blue PS jest półsiostrą klaczy Messara de Blue PS, która z powodzeniem startuje w konkursach klasy S**. Matka obu klaczy, Car de Blue odnosiła sukcesy na wysokości 140 cm, a w gronie jej przyrodniego rodzeństwa znalazły się tak dobre konie skokowe jak: Laguilot Z startujący w konkursach S***, Carte de Blue PS Marathon, który wygrał m.in. w maju br. Grand Prix 160 cm na CSI5* w Paryżu, a Elacca Star PS dzielnie pokonuje parkury o wysokości 145 cm.

Ojcem klaczy Catia de Blue PS jest ogier Caroly, zdobywca tytułu Mistrza Niemiec w kategorii 5-letnich koni skokowych z oceną 18.8! Po tym imponującym sukcesie został sprzedany w 2014 r. podczas aukcji P.S.I. za kwotę 850.000 euro. Jest ojcem wielu utalentowanych koni skokowych, w tym licencjonowanego Caro Gold ( skoki M**), Caro Silver startuje na poziomie S**, a klacz Nea’s Carola w konkursach klasy S*.

Klaczka Conthanne de Blue pochodzi z hanowerskiej rodziny klaczy Abebella (Hannover Stutenstamm 2191708, Schridde 492), z której wywodzą się także ogiery startujące na poziomie S* - Pilot de Hus i Phoenix Sun, a także użyty w Polsce w hodowli koni skokowych ogier Pluspunkt, pełen brat fenomenalnego PS Priamos, który pod Ludgerem Beerbaumem zajął 3 miejsce w Pucharze Świata w Helsinkach, a następnie zdobył złoty medal drużynowo i zajął 5 miejsce indywidualnie w 1998 roku na Igrzyskach Jeździeckich w Rzymie.

Ojciec Źrebaka

Conthargos

Catia de Blue PS

Converter

Cajandra Z

Caroly

Car de Blue

Contender

Fontirell

Carthago

Julanda

Calido I

Cora

Cartogran

Pas de Blue

Hodowca