PL
EN

Coca Cola Semper Invicta

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

05.03.2022 r.

maść

skarogniada

zobacz video

Z pierwszego rocznika Mistrza Polski Młodych Koni - Diakato PS Energiczna, charyzmatyczna, bardzo prawidłowo zbudowana klaczka Cola Cola Semper Invicta jest świetnym materiałem na przyszłościowego konia skokowego, ale również klacz hodowlaną.

Jest córką Mistrza Polski Młodych Koni hodowli zagranicznej w skokach w 2021 r. - ogiera Diakato PS, który dosiadany przez Łukasza Kozę, nieustannie zachwyca swoimi występami na parkurach. W konkursach na styl wielokrotnie otrzymał noty powyżej 8,0. W sezonie 2022 odnotował już zwycięstwa na poziomie Małej Rundy. Będąc bardzo łagodnym w obejściu podczas przejazdów imponuje dynamiką, siłą odbicia i świetną współpracą z jeźdźcem.

Matka, klacz Cola Light jest również matką klaczy Glen Ellen, która dosiadana przez Johanna F. Funke startowała z powodzeniem w konkursach klasy M*. Sama klacz Cola Light jest półsiostrą wał. Batist (po Brentano II, patrz ogierek Różany Sen) startującego w Grand Prix w ujeżdżeniu, oraz klaczy Wendy 400 i Genie 10, które mają za sobą karierę w skokach na poziomie M* i S**.

Klacz Cola Light jest córką holsztyńskiego ogiera Cola, który wg fachowców miał wszystko to, co powinno cechować współczesnego konia skokowego. Elegancki, skaczący z dużą pewnością siebie, bardzo jezdny od początku wyróżniał się na parkurach. Wygrał kwalifikację do Bundeschampionatu z oceną 8,8, zajmował wysokie miejsca w konkursach międzynarodowych. W 2006 roku otrzymał główną premię I-c za pierwszy rocznik źrebiąt. Niezwykle duża liczba jego najstarszego potomstwa odnosi sukcesy w skokach przez przeszkody na poziomie zaawansowanym (S). Na szczególną uwagę zasługuje westfalska klacz Fiona 483 startująca pod Jörne Sprehe. Wartość hodowlana ogiera Cola szacowana przez FN wyniosła aż 142.

Klaczka Cola Cola Semper Invicta jest przedstawicielką rodziny klaczy Münze (Hannover Stutenstamm 3194702, Schridde 1147) , z której pochodzą również ogiery Fasching i Christdorn (skoki 140 cm) oraz wiele koni skokowych, takich jak Pastourelle de Laubry, czy Wilma Wautz.

1st Dam:
Cola Light

2nd Dam:
Wendy 400: sj. 1.45m

3rd Dam:
Saluta: dam of:
BATIST: (Irina Shevcova) (UKR) 2007: Kiev pl. 2nd GP CDI3*, Kiev pl. 4th GPKür CDI3*
WILMA WAUTZ: sj. 1.45m

Ojciec Źrebaka

Diakato PS

Cola Light

Diaron OLD

Stellina

Cola

Wendy 400

Diarado

Lenda-Cara

Stakkato

Calina

Contender

Lasina IV

Winston

Saluta

Hodowca