PL
EN

Chaconne

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

19.04.2023

maść

gniada

zobacz video

Charyzmatyczny przystojniak o imponującej genetyce Ten charyzmatyczny przystojniak zachwyca nie tylko doskonałym męskim typem, ale też ruchem, którego nie powstydziliby się jego koledzy o dresażowych rodowodach. Wśród przodków odnajdujemy sławy takie jak Chacco-Blue, Balou du Rouet, Nabab de Reve czy Landino, co pozwala przypuszczać, że również skokowe możliwości tego ogierka okażą się imponujące.

Jego ojcem jest Chacoolou, finalista Mistrzostw Niemiec Młodych Koni. Mimo młodego wieku pokazał na co go stać podczas konkursów dla młodych koni w skokach przez przeszkody - między innymi na Mistrzostwach Dobrocka, gdzie z punktacją 9,3 p oraz drugimi i trzecimi miejscami w kwalifikacjach dostał się do finału. Mała nieostrożna pomyłka w finale w Warendorf przekreśliła marzenia o zwycięstwie. Ten młodzieniec, który wyróżnia się bardzo sportową budową, pokazał próbkę swojego talentu z ogólną oceną 8,61 w próbie dzielności ogierów w Adelheidsdorf.

Klacz Winona Ryder jest córką holsztyńskiego ogiera Neymar de Reve, który zaliczył serię bardzo udanych startów dla młodych koni pod Krzysztofem Okłą/POL, wygrywając konkursy na zawodach międzynarodowych do 130 cm m.in. dwukrotnie w Olivie/ESP, Arezzo/ITA. Startując pod zawodnikami z USA, Libii i Emiratów Arabskich nabierał doświadczenia na wys. 140 cm na parkurach całego świata.

Winona Ryder wywodzi się z rodziny klaczy Wezpeta xo , której krew płynie w żyłach m.in. klaczy Witra m (po Saroyan xx), zwyciężczyni wielu Grand Prix ( 10 m. w Mistrzostwach Polski), a także wicemistrza Polski Młodych Koni w kat. Kon 4-letnich ogiera Wimster sp pod Igą Szpak, wał. Winchester, na którym Daria Kobiernik triumfowała w Bogusławicach, a także Lesznie w Grand Prix i konkursach Dużej Rundy. W polskiej hodowli zasłużyły się takie ogiery jak Wróżbita m, wkkiw-sta ogier Wiwat m, Winston sp, Welgim m, oraz Wizjoner sp, ojciec koni klasy 140-145 cm – ogiera Rewizjon sp i Calvados sp.

Ojciec Źrebaka

Chacoolou PS

Winona Ryder

Chacoon Blue

Balancelle

Neymar de Reve

W'Niquita ZK

Chacco-Blue

Cindina

Balou du Rouet

Golden Dance

Nabab de Reve

Urte

Landino

Wiquita

Hodowca