PL
EN

Celentino

rasa

niemiecki koń sportowy

data urodzenia

20.04.2022 r.

maść

gniada (może być siwa)

zobacz video

Pełny brat najdroższego skokowego źrebięcia CFA 2021 - kl. Celentina Nadzwyczaj urodziwy ogierek Celentino to świetny prospekt na konia skokowego. Już w wieku 2 miesięcy pokazuje, że może skakać odważnie i z tendencją do prawidłowej techniki. Jest pełnym bratem klaczki Celentina sprzedanej na Cichoń Foal Auction w 2021 roku za 15.900 euro! Celentino jest zdobywcą premii hodowlanej niemieckiego związku DSP.

Celentino jest synem podwójnego Czempiona Niemiec Młodych Koni w skokach, siwego ogiera DIARON OLD. Ogier ten w 2018 r. wygrał Skokowy Czempionat Związku Oldenburskiego w Rastede, następnie zdobył tytuł VTV Skokowego Ogiera Roku w czasie uznawania ogierów dla tegoż związku. Z racji tych sukcesów otrzymał przydomek „OLD”, który Związek Oldenburski przyznaje najlepszym koniom zarejestrowanym w tym związku.

Matka ogierka , klacz Celentana DSP jest córką ogiera Levistano, który odnosił sukcesy w skokach przez przeszkody w konkursach do 140 cm pod Martinem Wissenbach. Pozostawił w hodowli premiowanego ogiera Lancoon, a także Lahnstein i Let’s Go, oraz wkkwistów na poziomie CCI4* Leopold K i Lexikon 2, ponadto również szereg koni skokowych. W sumie blisko 270 sztuk jego potomstwa startuje w zawodach ujeżdżeniowych, skokowych i WKKW.

W rodowodzie ogierka Celentano znajdujemy także hanowerskiego ogiera Genius, niezwykle zasłużonego dla hodowli koni sportowych w Polsce. Ogier ten pozostawił tak dobre konie skokowe jak Wakat, Wagram, Regent, Malaquando, a w ujeżdżeniu ogiera Limaryn.

Z rodziny wschodniopruskiej klaczy Paniusia (ur. 1941 r.) wywodzi się również ujeżdżeniowy ogier klasy Grand Prix - Cyprys , konie skokowe klasy CC-CC1 – Cyganicka, Carewicz i Cassario, a także uznane ogiery Cornfire DSP i Cantanis Son sp.

Ojciec Źrebaka

Diaron OLD

Celentana

Diarado

Lenda-Cara

Levistano

Cyferka

Diamant de Semilly

Roxette I

Come On

Lindauway

Levisto Z

Feine Furstin

Correro

Cyfra

Hodowca