PL
EN

Celentina

rasa

DSP

data urodzenia

19.03.2021 r.

maść

siwa

zobacz video

Premiowana córka podwójnego Mistrza Niemiec Niezwykle charyzmatyczna siwa Celentina jest córką podwójnego Czempiona Niemiec Młodych Koni w skokach siwego ogiera DIARON OLD. W 2018 wygrał Skokowy Czempionat Związku Oldenburskiego w Rastede, następnie został nazwany VTV Skokowym Ogierem Roku w czasie uznawania ogierów dla tegoż związku. Z racji tych sukcesów otrzymał przydomek „OLD”, który jest przyznawany przez Związek Oldenburski najlepszym koniom zarejestrowanym w tymże związku.

Jej matka, klacz Celentana DSP jest córką ogiera Levistano, który odnosił sukcesy w skokach pod Martinem Wissenbach w konkursach do 140 cm. Pozostawił w hodowli premiowanego ogiera Lancoon, a także Lahnstein i Let’s Go, oraz wkkistów na poziomie CCI4* Leopold K i Lexikon 2 i szereg koni skokowych.

W rodowodzie klacz Celentina znajdujemy także hanowerskiego ogiera Genius, niezwykle zasłużonego dla hodowli koni sportowych w Polsce. Pozostawił tak dobre konie skokowe jak Wakat, Wagram, Regent, Malaquando, a w ujeżdżeniu ogiera Limaryn.

Celentina uzyskała premię hodowlaną podczas tegorocznego opisu źrebiąt w niemieckiej księdze DSP.

Ojciec Źrebaka

Diaron

Celentana

Diarado

Lenda-Cara

Levistano

Cyferka

Diamant de Semilly

Roxette I

Come-On

Lindauway

Levisto Z

Feine Fuerstin

Correro

Cyfra

Hodowca

Beata i Mirosław Piwko