PL
EN

Cassiope

rasa

Polski koń szlachetny półkrwi

data urodzenia

07.04.2019 r.

maść

kasztanowata

Urodziwa, w nowoczesnym typie klaczka Cassiope jest dobrym przykładem wartości hodowlanej ogiera Heiline’s Zanzier, Mistrza Polski Koni 5-letnich w roku 2018.

Jej matka - Carya to córka ogiera klasy Grand Prix – Blue Hors Don Olymbrio, który zdobył tytuł Elitarnego Ogiera Gorącokrwistego Danii już w wieku 9 lat, zwyciężył na CDI*** Blue Hors Dressage Festival konkurs Grand Prix Freetyle w 2018 roku, uzyskując nadzwyczajny wynik powyżej 80 %. Ogier ten ma na koncie wiele zwycięstw w konkursach Grand Prix i aktualnie plasuje się w top 10 rankingu światowego FEI.

Blue Hors Don Olymbrio jest ojcem wielu koni ujeżdżeniowych jak i ogierów licencjonowanych, takich jak: Don Qlymp P westf, Orion DWB, For Honour han, Diego da Silva DSP, Calibrio AES, Olympus DWB, D’Olympus han, Ironn L KWPN i premiowanego w DWB Dreamline. Dwie córki Blue Hors Don Olymbrio otrzymały srebrne medale na wystawie hodowlanej, a klaczka Remember Me, mianowana przez Duński Związek Koni Gorącokrwistych „Klaczą Roku 2018”, została sprzedana na elitarnej aukcji źrebiąt za rekordową cenę 80.000 Euro.

Carya, matka klaczki Cassiope, to czempionka XVI Wystawy Źrebiąt Ras Szlachetnych Pomorskiego Związku Hodowców Koni. Jest córką klaczy Cykada zinbredowanej na ogiera Landgraf I (4x4), której ojcem jest moszniańskiej hodowli ogier Vittorio, czempion 100-dniowego testu ogierów. W żyłach klaczy Carya płynie również krew tak zasłużonych ogierów jak skoczek klasy Grand Prix – Cabrol hol i Kobryń wlkp, który wielokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski Seniorów zarówno w ujeżdżeniu jak i skokach, oraz uczestniczył w Mistrzostwach Europy Seniorów w skokach przez przeszkody.

Carya, poprzez nowielicką klacz Celta, wywodzi się z rodziny klaczy pełnej krwi angielskiej Cardea (po Teddy), z której pochodzi m.in. Caruso xx, ojciec wielu wspaniałych matek w hodowli półkrwi, a także ogier Cross xx, ojciec tak doskonałych koni jak Sygnet czy Arcus xx, Brynów xx i Burgraf xx.

Klaczka Cassiope jest zinbredowana na niezwykle cenione w hodowli KWPN ogiery Jazz (4x3) i Ferro (4x4), a fakt, iż po obu stronach rodowodu znajdujemy ogiery będące światowej klasy sportowcami stanowi gwarancję, iż nieprzeciętny eksterier i świetne możliwości ruchowe tej klaczki, będą uzupełniane przez wzorową użytkowość.

Ojciec Źrebaka

Heiliene’s Zanzier

Carya

Blue Hors Zack

Danceline S

Blue Hors Don Olymbrio

Cykada

Rousseau

Orona

De Niro

Lacarna

Jazz

Olymbria

Vittorio

Celta

Hodowca

Tomasz Wiczanowski

Wraz z rodziną hoduje konie od 2003 roku, a od 2012r. hodowla nosi nazwę Stajnia Na Marynku i znajduje się w gospodarstwie położonym we wsi Darzlubie, koło Pucka.

Urodzone w jego hodowli konie czternaście razy zostały uhonorowane tytułem czempionów i wice czempionów wystaw hodowlanych.

„Hodujemy konie dla Ciebie” – to hasło jakie przyświeca hodowcy w pracy hodowlanej opartej o coraz lepsze rozumienie genetycznych podstaw hodowli koni. Przyszłość to utrzymanie dwóch kierunków hodowli koni sportowych: ujeżdżeniowego i skokowego.

Tomasz Wiczanowski prężnie angażuje się w promocję najnowszych trendów i poszerzanie horyzontów hodowlanych polskich użytkowników koni, m.in. aktywnie prowadząc grupę poświęconą tematyce hodowlanej na portalach społecznościowych.