PL
EN

Carewicz
Sprzedany za: 10 200 €

rasa

Polski koń szlachetny półkrwi

data urodzenia

1.03.2020 r.

maść

kara

zobacz video

Siła i prezencja godne następcy tronu! Ogierek Carewicz to przedstawiciel pierwszego w Polsce rocznika potomstwa ogiera Goldfinger VDT, zdobywcy drugiego miejsca w próbie dzielności DWB i brązowego medalisty Mistrzostw Danii Młodych Koni z 2015 r. – potomka nieodżałowanego ogiera Jazz, wieloletniego lidera rankingu WBFSH reproduktorów ujeżdżeniowych. Jego matka to córka kolejnej holenderskiej gwiazdy, ogiera Olympic Ferro, srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Goldfinger VDT doczekał się już odnoszącego sukcesy potomstwa, wśród którego wyróżnia się og. Game On, zdobywca II miejsca w półfinale Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Ermelo. W dalszej linii rodowodu ogiera Goldfinger VDT odnajdujemy holsztyńską skokową gwiazdę – Calypso I, ogiera który zasłynął nie tylko z możliwości skokowych, ale także świetnego ruchu w kłusie.

Holsztyńskim pochodzeniem może poszczycić się także matka ogierka Carewicz – Ciara, będąca córką Corrado Son, który odznacza się bardzo dużą siłą i dynamiką, ale także pozytywną tendencją do współpracy z jeźdźcem. Corrado Son pozostawił wiele poprawnie zbudowanych koni, obdarzonych predyspozycjami sportowymi, w tym klacz Bila, która zwyciężała wielokrotnie w skokach w konkursach małej rundy, Opal Bis i Otamend z powodzeniem startujące w konkursach średniej rundy. Sam Corrado Son jest synem siwego Corrado I, który odnosił międzynarodowe sukcesy pod Franke Sloothaakiem i dał całą plejadę uznanych synów. W rodowodzie ogierka Carewicz znajdujemy również holsztyńskiego ogiera Lascatraz L, który zwyciężył w ZT Biały Bór i został szeroko użyty w hodowli.

Warto zaznaczyć, że zeszłoroczny syn klaczy Ciara – ogierek Calvin Klein (po Heiline’s Zanzier) został sprzedany podczas Cichoń Foals Auction 2019, gdzie zakupiła go zawodniczka klasy Grand Prix, multimedalistka Mistrzostw Polski – Aleksandra Szulc.

Połączenie topowych linii KWPN, jakie reprezentuje og. Goldfinger VDT, z solidną bazą gwarantowaną przez holsztyńskie geny Calypso I oraz przodków od strony matki, przyniosło rewelacyjny efekt. Carewicz to źrebię o atletycznej sylwetce, imponujące siłą i możliwościami ruchowymi, za które otrzymał podczas Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych 2020 łączną ocenę 8,63, co było drugim najwyższym wynikiem w stawce 87 źrebiąt. Uwagę zwraca przede wszystkim ponadprzeciętna, wrodzona elastyczność, widoczna od pierwszego kroku kłusa – cecha, która pozwala postrzegać ogierka Carewicz, jako przyszłego sportowca klasy GP.

Ojciec Źrebaka

Goldfinger VDT

Ciara

Jazz

Velvet VDT

Corrado Son

Comanecci L

Cocktail

Charmante

Ferro

E-Delypsa

Corrado I

Datura

Lascatraz L

Contessa L

Hodowca

Zbigniew Kruk