PL
EN

Calvin Klein
Sprzedany za: 6 750 €

rasa

Polski koń szlachetny półkrwi

data urodzenia

06.03.2019 r.

maść

kara

Wyróżniający się urodą ogierek Calvin Klein jest synem ogiera Heiline’s Zanzier, będącego jednym z najdroższych źrebiąt sprzedanych w 2013 r. na DWB Elite Auction.

Klacz Ciara jest córką rosłego holsztyńskiego ogiera skokowego Corrado Son, który odznacza się bardzo dużą siłą i dynamiką w skoku, jest koniem przyjemnym we współpracy z jeźdźcem. Kryjąc w Polsce pozostawił wiele poprawnie zbudowanych koni, obdarzonych predyspozycjami sportowymi, w tym klacz Bajdarka, która zajęła 3 miejsce w próbie dzielności klaczy, klacz Bila, która zwyciężała wielokrotnie w skokach w konkursach małej rundy, Opal Bis i Otamend z powodzeniem startujące w konkursach średniej rundy, czy N-Coronado, który zaznaczył swoja obecność w sporcie udanymi startami w ujeżdżeniu, w tym w MPMK-A. Sam Corrado Son jest synem siwego Corrado I, który odnosił międzynarodowe sukcesy pod Franke Sloothaakiem. Corrado I dał całą plejadę uznanych synów i koni skokowych.

W rodowodzie ogierka Calvin Klein znajdujemy również holsztyńskiego ogiera Lascatraz L, który zwyciężył w ZT Biały Bór i został szeroko użyty w hodowli m.in w SK Udórz, gdzie zostawił cenione klacze hodowlane oraz dobre konie użytkowe, takie jak Falucky D startujący w WKKW, czy licencjonowany ogier Flamenco.

Calvin Klein jest dowodem na udane połączenie linii ujeżdżeniowych i skokowych - jest to nierzadko stosowana metoda, mająca na celu wykorzystanie zalet obu kierunków hodowlanych, czego przykładem mogą być ogiery Conteur i Pilot. Siła, wytrzymałość i dynamika od strony matki, połączone ze szlachetnością i elastycznością, jaką przekazuje Heiline’s Zanzier, to gwarancja, iż przykuwający uwagę Calvin Klein w przyszłości będzie wyróżniać się nie tylko eksterierem, ale także doskonałą użytkowością.

Ojciec Źrebaka

Heiliene’s Zanzier

Ciara

Blue Hors Zack

Danceline S

Corrado Son

Comanecci L

Rousseau

Orona

De Niro

Lacarna

Corrado I

Datura

Lascatraz L

Contessa L

Hodowca

Zbigniew Kruk

Zbigniew Kruk to prężny przedsiębiorca branży spożywczej, ale także miłośnik przyrody, koni i jeździectwa. Te pasje zaowocowały założeniem klubu jeździeckiego Zbyszko, przy którym powstała stadnina koni będąca obecnie, ze stadem liczącym 250 sztuk, największą jednostka hodowlana na terenie woj. Łódzkiego i jedną z największych w Polsce. Klub Jeździecki Zbyszko specjalizuje się w zaprzęgach, gdzie największe sukcesy dla klubu odnosi Sebastian Bogacz, zdobywca brązowego medalu MŚ w 2018 r., oraz skokach przez przeszkody. W tej dyscyplinie sukcesy odnoszą Andrei Shalohin i Olga Sorokina, którzy doprowadzili KJ Zbyszko do zwycięstwa w Polskiej Lidze Jeździeckiej w 2016 r.