PL
EN

By Balou MZ Z
Sprzedany za: 7 500 €

rasa

Zangersheide

data urodzenia

17.03.20 r.

maść

gniada

zobacz video

Balou du Rouet, Heartbreaker, Voltaire
– mocna podstawa genetyczna
Ogier By Balou MZ Z jest synem słynnego Balou du Rouet, bardzo cenionego nie tylko ze względu na swój rodowód, ale również wszechstronność jako reproduktora. Od dłuższego czasu jest on obecny w pierwszej dziesiątce dwóch rankingów WBFSH - zarówno najlepszych ogierów – ojców koni skokowych, jak i WKKW-istów. Do grona jego najlepszych potomków należy bez wątpienia Bianka (Steve Guerdat (SUI) – Mistrzyni Świata i brązowa medalistka Mistrzostw Europy i dziewiąta w Pucharze Świata oraz WKKW-ista Billy The Red (Christina Cook (GBR) – drużynowo złoty medalista, zwycięzca CIC3* Hartpury, drugi w CIC3* Bramhami. Zwycięzca Grand Prix Monachium, Balve i Spangenberg - ogier Balzaci, a także Baccordi to tylko nieduża część grupy 66 uznanych ogierów, synów Balou du Rouet. Niedawno do grona tego dołączył premiowany na kӧrungu holsztyńskim ogier Baloubetto, sprzedany na aukcji za 90 000 euro. Wśród utytułowanych potomków warto wymienić również V-ce Czempionkę klaczy Związku OS - Honey Star.

Klacz Valkyria DH Z jest córką zasłużonej klaczy Haeven (po Concorde), matki skoczka klasy GP Landos oraz ujeżdżeniowego ogiera Tjesten (Z1). Jej babka dała cenną skokową kl. Zambia-D. Valkyria DH Z pochodzi z rodziny klaczy Zephyr (nr 709), z której wywodzi sie również og. Future’s Dream westf (skoki 140 cm), kl. Ursula (klasa GP 160 cm), og. Omen Z (skoki GP 160 cm), uznany og. O’Neill van’t Eigenlo BWP.

Ojciem klaczy Valkyria DH Z jest skoczek międzynarodowej klasy, ogier Va-Vite, ojciec wielu topowych koni sportowych, w tym m.in. Jacobien Dwerse Hagen (skoki kl. GP 160 cm), Valetta DH Z (skoki 155 cm), Victer Finn DH Z (skoki GP 160 cm), Vento DH Z (skoki 150 cm) a także Vita Louise DH Z (WKKW CCI3*) i Murcia de Ninive (WKKW CIC3*). Jest on synem słynnego holenderskiego Ogiera Roku 2016 – Heartbreaker. Druga matka – klacz Heaven, to córka og. Concorde, który łączy krew takich skokowych tuzów jak Voltaire i Marco Polo.

Ogierek By Balou MZ Z to prawdziwy genetyczny rarytas - precyzyjnie skonstruowany w oparciu o najlepsze światowe ogiery i wartościowe linie żeńskie rodowód sprawia, że jego nabywca powita w stajni nie tylko przyszłego konia sportowego, ale także kandydata na topowego reproduktora.

Ojciec Źrebaka

Balou Du Rouet

Valkyria DH Z

Baloubet Du Rouet

Georgia

Va-Vite

Heaven

Galoubet A

Mesange Du Rouet

Continue

Georgette II

Heartbreaker

Rapsody DH

Concorde

Valeska

Hodowca

Michał Zdebel