20.05.2021 r.

maść

kasztanowata

zobacz video

Światowy rodowód, świetny ruch i nieprzeciętna charyzma Energiczny, elegancki i obdarzony świetnymi chodami, w szczególności zjawiskowym galopem, ogierek Brazil jest synem premiowanego podczas kwalifikacji ogierów przez Związek Hanowerski i DWB, ogiera Revolution. Wygrał on test 35-dniowy w roku 2016 z notą 9,77. Zdobył tytuł Mistrza Danii Koni 4-Letnich w roku 2017, a rok później zdobył tytułu Mistrza Świata Młodych Koni 5-Letnich. W roku 2019 zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata Młodych Koni oraz został Mistrzem Danii Koni 6-letnich, a obecnie z sukcesami startuje na poziomie Św. Jerzego.

Ojcem klaczy Birma jest wyśmienity koń ujeżdżeniowy i ceniony reproduktor ogier Desperados. Ogier ten ma na koncie niezliczoną ilość sukcesów, w tym złoty medal zespołowo i brązowy indywidualnie podczas Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro. Zdobył srebrny i brązowy medal na Mistrzostwach Niemiec w Balve, wygrał Grand Prix Special i Puchar Narodów na CHIO Aachen, Grand Prix w Dortmundzie, Hadze i Balve. Przyznano mu tytuł Hanowerskiego Ogiera Roku.

Klacz Birma pochodzi z rodziny wschodniopruskiej klaczy Białka. Matka klaczy Birma, klacz Banisza dała klacz Bianka, która zajęła 3 miejsce w Czempionacie w Skokach Luzem w Okołach i zajęła drugie miejsce w Polowej Próbie Dzielności klaczy. Jest ona matką wał. Brodway, brązowego medalisty MPMK-B w kategorii koni 6-letnich. 3. matka ogierka Brazil, klacz Balladyna zasłużyła się dla polskiej hodowli dając dwa ogiery uznane: Babilon ( po Fair Play Coudreau) i Bodyguard (po Louis hol).

Warto wspomnieć, że syn kl. Birma, a więc półbrat prezentowanego ogierka - Ben Hur (po og. Millenium) zwyciężył w 2019 r. podczas Czempionatu Źrebiąt pod Matkami Ras Szlachetnych w Udorzu.