PL
EN

Bossa Freaka
Sprzedany za: 3 600 €

rasa

Polski koń szlachetny półkrwi

data urodzenia

25.05.2020 r.

maść

kasztanowata

zobacz video

Przepis na sukces: wyśmienita matka i światowej klasy ogier Ojcem klaczki Bossa Freaka jest Czempion Ogierów DWB z 2014 r. – Grand Galaxy Win, który w swojej karierze sięgnął m.in. po tytuł V-ce Czempiona Danii Młodych Koni (2015r.), a także zajął VI miejsce na Mistrzostwach Świata Koni 5-letnich. Z pierwszego rocznika jego potomstwa pochodzi Czempion Oldenburga – ogier Global Player, oraz 2 premiowane ogiery - Hesselhøj Gnags i Giovanni Bell, a także liczna stawka premiowanych klaczy. Jego syn – ogier Highfive Fuglsang zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Danii Młodych Koni w kat. koni 4-letnich zdobywając końcową notę 9,0. Rodowód ogiera Gran Galaxy Win to połączenie genów międzynarodowej klasy sportowca – Apache, z dresażową legendą, jaką niewątpliwie jest ogier Jazz.

Matka klaczki Bossa Freaka to wyśmienita Bossa Nova , matka koni skokowych: klaczy Boogie Woogie, która startuje na poziomie międzynarodowym w konkursach Grand Prix pod Irlandczykiem – Johnem Hickey i ogiera Bailando, który najpierw pod Hubertem Kierznowskim, a teraz pod Zuzanną Kucharską rozwija sukcesywnie swój skokowy talent startując w konkursach do 135 cm. Jednak najlepszym potomkiem klaczy Bossa Nova jest wał. Breakdance (po og. Fred), którego Aleksandra Szulc z powodzeniem prezentuje na czworobokach w kraju i za granicą: Ermelo (NED), Cappeln (GER), Mariakalnok (HUN) etc. na zawodach do CDI3* włącznie. Para ta wygrała konkurs dla koni 6-letnich w Achleiten w Austrii i zajęła II miejsce w konkursie St. Georg w Polsce (Ochaby Wielkie), a obecnie zalicza bardzo udane starty na poziomie Grand Prix. Budzą też nadzieję pierwsze poważne starty wał. Bossa Nova Hit, również syna klaczy Bossa Nova, który zdobył brązowy medal w kategorii koni 4-letnich podczas II Sportowego Czempionatu Koni Ujeżdżeniowych w Solcu Kujawskim. Ojcem klaczy Bossa Nova, jest holsztyński Carbano, ojciec koni klasy w GP w skokach: Cabano I i II, oraz klaczy Solana. Jego syn og. Cotopaxi został sprzedany do U.S.A. za 70.000 DM.

Urodziwa Bossa Freaka to wynik świetnej strategii hodowlanej, gdzie ultranowoczesnego ogiera KWPN, jakim jest Gran Galaxy Win, połączono ze sprawdzoną w hodowli, wysokiej klasy matką – wszak nie codziennie zdarza się aby klacz dała dwóch potomków startujących na poziomie Grand Prix, w dwóch różnych dyscyplinach. Patrząc na klaczkę Bossa Freaka dostrzegamy dziś odziedziczoną po ojcu ekspresję i lekkość, ale możemy być pewni, że w jej genach zapisany jest także ponadprzeciętny dresażowy talent!

Ojciec Źrebaka

Grand Galaxy Win

Bossa Nova

Apache

Winner T

Carbano

Bonita

UB 40

Tolanda

Jazz

Magnaat

Carthago Z

Borgia II

Butanol

Bormida

Hodowca

Anna i Krzysztof Lik