PL
EN

All Zonik

rasa

polski koń sportowy

data urodzenia

10.06.2022 r.

maść

gniada

zobacz video

Ciekawa kombinacja genów z angloarabskim akcentem Ogierek All Zonik jest bez wątpienia doskonałą reklamą swoich rodziców. Gdy tylko przekroczy próg placu pokazowego zwraca na siebie uwagę, nie tylko charyzmą i urodą, ale także świetnymi chodami. Porusza się bardzo rytmicznie, elastycznie i bardzo energicznie.

Z całą pewnością wiele z tych przymiotów odziedziczył po swoim ojcu, ogierze Fürst Zonik, zwycięzcy kwalifikacji ogierów. Ogier ten zakład treningowy zakończył z imponującą oceną 9,0 za jezdność od jeźdźca testera, a jego chody zostały ocenione także na 9.0 podczas testów w Schlieckau. Zrobił fantastyczne wrażenie pierwszym rocznikiem swojego potomstwa. Bardzo silnie przekazuje swoją charyzmę, prawidłową budowę i spektakularną mechanikę chodów.

Klacz Awangarda P, matka ogierka All Zonik, to córka małopolskiej klaczy Aronia, która została Narodową Czempionką Klaczy podczas Narodowego Młodzieżowego Czempionatu Koni Rasy Małopolskiej w Białce w 2009 r.. Klacz ta była także finalistką Mistrzostw Polski Młodych Koni w WKKW w kat. koni 4-letnich. Jest córką małopolskiego ogiera Emetyt, skoczka klasy CC-2, czempiona koni 6-letnich podczas MPMK w WKKW, zwycięzcy konkursu Grand Prix Memoriału mjr Wiktora Olędzkiego podczas ZOO Warszawa’2003.

Awangarda P jest córką ogiera Arriba Z, czempiona koni 5-letnich w ujeżdżeniu, zwycięzcy Finału Halowego Pucharu Polski Seniorów w Ujeżdżeniu pod Iloną Janas. Ponadto ogier ten dwukrotnie wygrał konkursy na poziomie Intermediate I podczas CDN Cavaliada i Dressage Cup w Krakowie, wielokrotnie zwyciężał i zajmował czołowe miejsca w konkursach CC4 – CC7. W hodowli zostawił sporą grupę cennych klaczy hodowlanych.

Ogierek All Zonik jest przedstawicielem rodziny angloarabskiej klaczy Atalante, która rozrosła się szczególnie w SK Ochaby. W rodzinie tej urodziła się plejada ogierów z powodzeniem używanych głównie w hodowli koni angloarabskich i małopolskich: Autokrata AA, Arcyksiąże AA, Aragon AA, Arcygraf sp, Analog sp, Attis AA, Aperitif AA, a także sprzedany do Niemiec ogier Arystokrata AA, który zdobył licencję Związku Holsztyńskiego i został użyty w niemieckiej hodowli. Przedstawicielką tejże rodziny jest klacz Arabella (po Cross xx), której rola dla hodowli koni angloarabskich i małopolskich jest trudna do przecenienia. Klacz ta zwyciężyła m.in. w Derby i Oaks dla koni półkrwi, jest matką dwóch ogierów użytych w hodowli (Aragon i Arcyksiąże) i siedmiu klaczy hodowlanych. Z rodziny tej pochodzą tacy wkkwiści jak Aferzysta (CIC2*), Awa (CIC2*), Arcygraf III (Jack in the Box 3) (CCI2*), Autokrata AA, oraz konie skokowe: ogier lic. Analog sp (Czempion Koni 5-letnich), ogier lic. Aperitif AA, Arcygraf II (140 cm) etc.

Ojciec Źrebaka

Fürst Zonik

Awangarda P

Fürstenball

Zantana

Arriba Z

Aronia

Furst Heinrich

Maradonna

Glock's Zonik NOP

Sondra

Alex

Vivianne van Vlaswinkel

Emetyt x

Amaltea

Hodowca